Przed zabiegiem masażysta sprawdza stan skóry osoby masowanej. Pacjent powinien mieć czystą i suchą skórę, bez żadnych zmian skórnych. Niewskazane jest również, aby zabieg wykonywać u kobiet w ciąży.

Jeżeli nie ma przeciwwskazań, można przystąpić do zabiegu.

Masaż wibracyjny wykonywany jest dłońmi masażysty – wykonuje on ruch wstrząsania lub wibracji. Zabieg polega na rytmicznych, krótkotrwałych uderzeniach opuszkami palców, które prowadzą do drgania tkanek. Słaba wibracja wpływa uspokajająco na mięśnie, usuwa napięcie. Silna natomiast powoduje wzmożone napięcie mięśniowe.

W trakcie wykonywania tej techniki dochodzi do skurczu mięśni kończyny górnej, powodując w ten sposób szybkie zmęczenie mięśni. Dlatego właśnie wykonywana jest ona bardzo krótko. Jeżeli trzeba wykonać wibracje dłużej, używa się do tego celu urządzenia elektrycznego lub aparatu wytwarzającego wibracje. Rytmiczne wstrząsy powodują zmniejszenie bólu, stabilizują układ nerwowy, a udrożnienie układu krążenia przyczynia się do zmniejszenia lub całkowitego usunięcia obrzęku tkanek.

Wskazania do masażu wibracyjnego:

– ból i napięcia w okolicach mięśni;

– bóle reumatyczne;

– zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa;

– dyskopatia;

– zaburzenia w układzie krążenia.

Przeciwwskazania do masażu wibracyjnego:

– rozstępy, blizny, rany, brak ciągłości skóry, rany ropne;

– podrażnienia;

– stany gorączkowe;

– krwotoki;

– żylaki;

– zmiany nowotworowe;

– zapalenia narządów wewnętrznych;

– osteoporoza;

– ciąża.

Uwaga!

Masaż wibracyjny ogrzewa okolice, w których został wykonany zabieg, w następstwie czego zostaje zmniejszone napięcie w mięśniach i dochodzi do ich odprężenia (zwłaszcza po wysiłku fizycznym). Zwiększa się także przepływ krwi i chłonki oraz zostaje przyśpieszony metabolizm. Masaż oddziałuje także na układ nerwowy i niweluje obrzęki.

Próbowaliście kiedyś masażu wibracyjnego? Odczuliście jakieś skutki? Podzielcie się swoimi wrażeniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż wirowy – co to jest, działanie
Następny artykułJak masować kobietę w ciąży?

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here