Zabieg wirowy przeprowadzany jest na kończynach górnych i dolnych w specjalnych wanienkach, które różnią się od siebie kształtem oraz głębokością. Wanny wyposażone są w urządzenia o napędzie mechanicznym, które wprawiają wodę w ruch wirowy. W trakcie masowania nie można opierać kończyn o dno wanny. Szybki ruch wirowy oddziałuje na skórę powierzchniowo z lekkim podrażnieniem oraz zwiększa jej przekrwienie. Kończyna zwisa i jednocześnie przeciwstawia się oporowi wiru poprzez napinanie mięśni – tym samym zwiększając przekrwienie kończyny. Temperatura wody wynosi od 37 – 38oC, zabieg trwa około 20 minut. Masaż taki można wykonać 15 do 20 serii codziennie lub dwa razy dziennie w zależności od stanu pacjenta.

Wskazania do masażu wirowego:

– złamania, zwichnięcia, skręcenia oraz stłuczenia kończyn;

– reumatyzm nóg i rąk;

– stany po odmrożeniach;

– zaburzenie ukrwienia kończyn dolnych i górnych;

– zapalenie stawów;

– przewlekłe stany zapalne;

– bóle;

– choroby nerwów obwodowych;

– miażdżyca;

– cukrzyca;

– żylaki.

Zabiegu przy żylakach nie można stosować w wysokiej temperaturze wody (aby uniknąć powtórnego zakrzepu zapalnego).

Masaż wirowy jest to kąpiel w ciepłej wodzie kończyn górnych i dolnych w postaci wiru. Ma to na celu zmniejszenie bądź całkowite zniwelowanie obrzęków, łagodzenie lub niwelowanie bólu. Ponadto zabieg ten rozluźnia tkanki, przyśpiesza krążenie krwi oraz poprawia ukrwienie mięśni. W wyniku tego zostaje poprawiona przemiana materii oraz zwiększona ruchomość w stawie.

Słyszeliście o takim masażu? Próbowaliście? Dajcie znać, czy przyniósł pożądane efekty.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż ujędrniający – opinie, jaki wybrać?
Następny artykułMasaż wibracyjny – na czym polega, działanie

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here