Masaż ujędrniający wykorzystywany jest w wielu zabiegach, między innymi w masażu klasycznym, w masażu przy użyciu baniek chińskich, okładach, bądź też zabiegach o działaniu modelującym, wyszczuplającym oraz antycellulitowym. Zabieg ujędrniający rozbija tkankę tłuszczową, wspomaga w odchudzaniu, a także poprawia krążenie i osuwa toksyny z organizmu.

W masażu klasycznym ujędrniającym masaż jest wspomagany kosmetykami, między innymi o właściwościach ujędrniających czy też antycellulitowych, które dodatkowo zwiększają i podtrzymują efekt działania. Zabieg głównie wykonywany jest na pośladkach, udach i w okolicach brzucha.

Masaż ujędrniający Bańką Chińską polega na użyciu szklanej bańki ogniowej i przesuwaniu jej po skórze. Pod wpływem ciepła poprawia się krążenie i odżywione zostają okolice masowane. Masaż wytwarza także podciśnienie, powodując zasysanie tkanki skórnej i tym samym ujędrniając ją i zmniejszając cellulit.

Zabieg ten nie może być wykonywany u osób z wylewami podskórnymi, z żylakami i pękającymi naczynkami.

Masaż z okładem jest to zabieg w formie ogrzewającej lub chłodzącej, który w połączeniu z okładami na przykład z alg morskich czy borowiny, działa ujędrniająco, wyszczuplająco, zmniejsza cellulit, a także usuwa toksyny z organizmu. Wzmacnia też mięśnie i jest polecany przy zwiotczałej skórze (po szybkim schudnięciu bądź po ciąży).

Masaż modelujący działa przeważnie miejscowo, na wybranym fragmencie zabiegowym. Wykonywany jest techniką masażu klasycznego, masażu tkanki łącznej oraz masażu izometrycznego. Ma na celu ujędrnienie tkanki.

Masaż antycellulitowy polega na wykonaniu mocnego ugniatania i oklepywania w miejscach, w których występuje cellulit: pośladki, uda i brzuch. Ma na celu poprawę ukrwienia, wygładza, uelastycznia i ujędrnia skórę, a także zapobiega jej szybkiemu zwiotczeniu.

Masaż ma na celu poprawę elastyczności skóry i tkanki łącznej, działa ujędrniająco oraz zapobiega powstawaniu fałd skórnych. Ponadto przyśpiesza metabolizm, poprawia krążenie okolicy masowanej, a także wzmacnia osłabione mięśnie i usuwa toksyny z organizmu.

Próbowaliście masażu ujędrniającego? Przyniósł pożądane efekty? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak masować uda?
Następny artykułMasaż wirowy – co to jest, działanie

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here