Jak zrobić plik .gif?

Programy    
ocena

Chcesz stworzyć ruchomą e-kartkę? Z nami zajmie Ci to 10 minut!

Plik GIF istnieje w dwóch wersjach - jedna nieruchoma, stała postać obrazkowa i druga – ruchoma. Jest to krótka animacja.

By zrobić tą pierwszą wersję wystarczy zapisać w rozszerzeniu – „.gif“. Do drugiej opcji potrzebny jest nam większy nakład pracy.

Przygotowujemy obrazek, jaki chcemy, by się zmieniał. Nie jest ważne, jaki program wybierzemy – może to być Corel, Photoshop, Gimp, Flash, Swish – lista programów jest długa. Opiszę jak to zrobić szybko w Corelu. Chociaż najbardziej pracochłonne jest samo kreowanie klatek.

Zacznijmy od klatek:

gify

gify

gify

Jak widać – mamy trzy klatki – każda jest inna, jednak może być tak, że wybieramy sobie biegającego renifera. Przesuwając go co fragment, kopiujemy klatki lub też – i dlatego wybrałam Corela – chcemy deformować obiekt np. zmieniać kolor nosa, nóg, itd. W Corelu jest to proste do wykonania. Cała grafika wektorowa może być tworzona klatka po klatce. Dużo szybciej działa to we Flashu, gdzie wystarczy kopiować klatki na linii czasu u góry programu, po czym modyfikować klatkę np. przesuwając renifera w prawo. Przykład mojej animacji jest dużo prostszy.

Złożenie ich w całość to kwestia 15 minut. Najszybciej można to zrobić na przykład za pomocą strony: www.createagif.net

gif

Czy używacie gifów? Do czego służą Wam najczęściej? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Nie.

~ Nie / 2017-03-08 15:24:35
oceń komentarz: (2) (0)