Programy Fotomontaż w Photoshopie - tutorial

Fotomontaż w Photoshopie – tutorial

-

Sfotografowaliśmy modelkę na jednolicie białym tle w naszym studiu, a teraz za pomocą Photoshopa chcemy wysłać ją na wakacje na Kostarykę, ponieważ byliśmy tam w ubiegłym roku i niezmiernie nam się podobało. W każdym razie na tyle, żeby przywieźć stamtąd kilkaset pamiątkowych zdjęć i teraz chcemy, żeby i ona mogła rozkoszować się tymi widokami.

Otwieramy zdjęcie modelki i nasze ulubione zdjęcie krajobrazowe z Kostaryki w Photoshopie. Za pomocą któregoś z narzędzi zaznaczania, na przykład „Lassa” albo „Różdżki” zaznaczamy naszą modelkę i wycinamy ją ze zdjęcia, za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl + C lub klikając w panelu u góry na „Edycja” a następnie na „Kopiuj”. Teraz przechodzimy do zdjęcia widokowego i wklejamy do niego modelkę za pomocą klawiszy Ctrl + V lub „Edycja” i „Wklej”. Wartość „Wtapiania” w pasku u góry ustawmy na minimum 10 px. Teraz będziemy musieli dopasować wzrost modelki do wielkości palm na Kostaryce, to znaczy dopasować wzrost możliwie autentycznie, tak aby potencjalni klienci przeglądający jej portfolio (bo zakładam, że to zdjęcie znajdzie się w jej portfolio) nie pomyśleli, że dziewczyna ma 3 m wzrostu. Tak więc, korzystamy z panela funkcji u góry i wybieramy „Swobodnie przekształć”.

jak robić fotomontażsxc.hu

Przytrzymując klawisz „Shift”, aby nie rozjechały nam się proporcje boków, i lewy przycisk myszki, dopasowujemy wielkość modelki do zdjęcia. Następnie, korzystając z narzędzia oznaczonego trójkątem, a znajdującego się zaraz obok „zaznaczania prostokątnego” przenosimy naszą modelkę w mocne punkty obrazu lub tę część zdjęcia, w której najlepiej będzie wyglądać. Jeśli niezbyt dokładnie zaznaczyliśmy modelkę, to znaczy zaznaczyliśmy więcej niż to było konieczne, będziemy musieli wygumować te fragmenty zdjęcia. Ponieważ modelka na razie jest jeszcze na osobnej warstwie nie mamy czego się obawiać o zdjęcie pejzażowe. Wybieramy narzędzie „gumka”, ustawiamy miękką końcówką i ostrożnie gumujemy zbędne elementy zdjęcia.

Po wszystkim łączymy warstwy za pomocą wybierając na panelu funkcji u góry „Warstwa” a następnie „Spłaszcz obrazek”. Połączone warstwy zapisujemy i prosty fotomontaż mamy za sobą.

Z jakich funkcji Photoshopa najczęściej korzystacie? Który z programów graficznych jest Waszym ulubionym? Dlaczego?

Dawid Markiewicz

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dieta ketogeniczna – na czym polega i dla kogo jest dobra?

Dieta ketogeniczna znana także jako dieta ketogenna lub po...

Co zrobić, jak dziecko chce uciec z domu?

Nastolatki uciekają z domu zwykle z powodu niemożności znalezienia innego rozwiązania. Młodzi ludzie czują się bezradni w sytuacji, w jakiej się znaleźli, chcąc od niej uciec. Problemy wydają się im nierozwiązywalne, a poczucie bezsilności i osamotnienia wzmacnia przekonanie o nierozumieniu ich przez bliskich. Brak wsparcia często doprowadza do uciekania i nie podejmowania walki o swoje. Innym powodem ucieczek jest również pragnienie przeżycia przygody i odczucia wolności.

Zobacz też

Zapiekanka z tuńczykiem i makaronem – przepis

Tuńczyk plus makaron plus piec – to doskonały pomysł na smaczny posiłek!

Trybunki konferencyjne dla każdego przedsiębiorcy

Zdarza Ci się organizować lokalne kampanie marketingowe lub różnego rodzaju spotkania, konferencje, czy nawet wystawiać swoich przedstawicieli handlowych na...

Czy warto ozonować mieszkanie? Sprawdź jak wybrać generator ozonu

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dodatkowych i wygodnych funkcji oferuje nam nowoczesna technologia. Równie często bagatelizujemy ją...

Może Cię zainteresuje: