Programy Jak dodać dźwięk do animacji - Flash?

Jak dodać dźwięk do animacji – Flash?

-

Pracując z dźwiękiem i grafika pamiętajmy, że ciekawsze są krótsze, a nie zbyt długie fragmenty muzyczne. Jeśli planujemy umieścić ścieżkę dźwiękową – możemy ja również zapętlić. Oczywiście jest możliwość importowania plików MP3. Flash akceptuje również: MPEG, Wav, AIFF,Quick Time – po odpowiedniej edycji.Proces tworzenia pliku dźwiękowego:

1. Wybieramy File – Import.

2. Z rozwijanego menu Files of Type – wybieramy opcje All Sounds.

3. Wybieramy plik – importujemy – Program zaimportuje element do biblioteki pod tą samą nazwą. Gdy mamy otwarta bibliotekę – wystarczy kliknąć na niego, by wyświetlić jego przebieg.

4. Jeśli chodzi o dźwięk w prezentacji – najprostszą metodą jest umieszczenie dźwięku na oddzielnej warstwie na osi czasu. W ujęciu, w którym chcemy mieć dźwięk w polu – Loops – powtórzeń dźwięku – jeśli ma być odtwarzany długo – wpisujemy dużą liczbę – np. 9999. Dopracowujemy szczegóły i zapisujemy dokument. Od tego momentu dźwięk jest na listwie czasowej. Sprawdzamy działanie – klawiszem Enter, by dokładniej przetestować całość, wybieramy polecenie Control – Test Scene lub też Control – Test Movie.

5. Każdy obraz możemy też zsynchronizować z muzyka; Flash oferuje kilka typowych synchronizacji:

– typ synchronizacji możemy wybrać z listy – Sync – w panelu Sound. Typ synchronizacji wpływa na sposób odtwarzania (inny typ wybierzemy jako element interakcji, a inny jako ścieżkę dźwiękową do animacji:
event – domyślny typ Flasha – odtwarzanie niezależnie od listwy czasowej – dźwięk non stop
start – zachowuje się tak jak event – jednak różnicą jest to, że w opcji ‘event’ program przerywa odtwarzanie ostatniego elementu
stop – przerywanie odtwarzanego dźwięku
stream – dźwięk ściśle związany z osia czasu, dbamy przede wszystkim o ciągłość ścieżki. Gdy nasza animacja czy projekt jest bardzo duży – Flash pomija ujęcia, by zachować ciągłość obrazu z dźwiękiem.

Uwaga!

Aby mieć pełna kontrolę nad dźwiękiem należy najpierw zrozumieć poszczególne typy synchronizacji, Flash wiele nam ułatwia w tej dziedzinie. Program posiada wiele dodatkowych narzędzi do edycji dźwięku, jednak jest to temat na kolejny artykuł.

Czy bez problemu dodaliście dźwięk w swojej animacji? A może coś sprawiło Wam problem? Dajcie znać w komentarzu.

Poprzedni artykułHerbata turecka – przepis
Następny artykułPrzyprawy do wołowiny
Anna Klesse

Anna Klesse – grafik, fotograf, dziennikarz. Zajmuje się głównie mediami cyfrowymi. Skończyła reklamę wizualną we Wrocławiu oraz Design Mediów w Hagenbergu. Specjalizuje się głównie w pakiecie Adobe, Corel, programach 3D, a także fotografii portret/fashion. Obecnie koordynator wizualny w jednej z londyńskich firm.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Robię to, co kocham – uwieczniam – najlepiej jak potrafię – świat, który nas otacza oraz tworzę nowy świat za pomocą grafiki, sama nadając mu realności. Bardzo cenię fotografię czarno-białą i analogową, jednocześnie nie przeszkadza mi to zajmować się technologiami cyfrowymi. Mówi się, że nasza dusza jest analogowa, a ciało pnie się w stronę techniki. Lubię dbać o duszę. Magią jest postrzeganie ludzi i świata w swój własny sposób i ukazywanie tych spostrzeżeń we wszelakich obrazach.

Zajmuję się zarówno grafiką tworzoną od podstaw, fotomontażami, jak i całością reklamy produktu – począwszy od wizytówek, poprzez broszury kończąc na stronach internetowych i całych kampaniach wizualnych. Wykonuję sesje fotograficzne na zlecenia indywidualne, jak i korporacyjne (mam na koncie 3 wystawy – dwie zbiorowe, jedną własną - 100% kobiecości).

A ponieważ wizualizacja jest teraz wszędzie – bez obrazu nie ma przekazu – zapraszam wszystkich zainteresowanych pomocą lub współpracą do kontaktu. Każda propozycja jest do rozpatrzenia, a problem do rozwiązania!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wynajem mieszkania – zasady

Zdarzyło ci się wynająć mieszkanie i zorientować po upływie krótkiego czasu, że znów przeoczyłaś podczas jego oglądania parę ważnych szczegółów? Albo że ostatecznie rachunki okazały się być o wiele wyższe, niż było powiedziane na początku? Jak uniknąć tego typu i innych przykrych niespodzianek, kiedy chcemy wynająć mieszkanie? Jakie są zasady odpowiedniego szukania mieszkania tak, aby znaleźć to wymarzone?

Jak bandażować kciuk?

Przy bandażowaniu kciuka także wykorzystujemy opatrunek kłosowy. Może on być wstępujący pełny lub niepełny albo zstępujący niepełny.

Zobacz też

Sałatka z tuńczykiem – przepis

Sałatka z dodatkiem tuńczyka, bez względu na ilość i różnorodność składników, jest bardzo łatwym i szybkim daniem. Doskonałym do wykonania w ostatniej chwili, kiedy niespodziewanie odwiedzają nas goście lub kiedy chcemy przyrządzić szybką kolację. Podobnie jak w przypadku niemal wszystkich kuchennych przepisów, również tę sałatkę można przygotować w kilku wersjach. Poniżej przedstawiamy kilka możliwości na jej wykonanie.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: