Sporo osób możliwość odsłuchiwania muzyki na komputerze kojarzy z programem Winamp dostępnym pod adresem http://www.winamp.com/. Jest to bez wątpienia najpopularniejszy odtwarzecz plików mp3, który swoją pozycję zdobył dzięki długiej obecności na rynku oraz olbrzymiej kampanii marketingowej. Ponadto jest stosunkowo łatwy w obsłudze i praktycznie zaraz po zainstalowaniu na komputerze jest gotowy do pracy. Posiada jednak bardzo poważną wadę, którą jednak nie wszyscy użytkownicy są w stanie dostrzec. Wpływa bardzo negatywnie na obciążenie pamięci RAM i procesora, powodując nierzadko zawieszenie systemu. Często też zdarza się, że potrafi wysypać system, a ponadto odpala się bardzo wolno, zaś jakość dźwięku – nawet po odpowiedniej konfiguracji – pozostawia wiele do życzenia.

Najlepszą alternatywą w takim przypadku jest program foobar2000, którego można pobrać pod adresem http://www.foobar2000.org/download. Jego zaletą jest lepsza jakość dźwięku, mniejsze obciążenie procesora w trakcie pracy i błyskawiczne uruchamianie się programu. Na początku może nie przekonać przyzwyczajonych do bajerów użytkowników, gdyż pole programu jest całe białe. Jest to jednak zabieg celowy, by maksymalnie zwiększyć prędkość programu. Oczywiście dla miłośników tuningu jest cała masa wtyczek pozwalająca upiększyć naszą playlistę o rozmaite tapety.

Jeśli chcesz poekperymentować z innymi równie dobrymi programami, mimo że brakuje im do opisanego wyżej foobara, to warto także sprawdzić AIMP dostepny pod adresem http://pobierz.pl/programy/windows/multimedia/odtwarzacze-audio-i-video/aimp oraz jetAudio, dostępny na stronie http://www.jetaudio.com/download/. Dzięki dodatkowym funkcjom programy te umożliwiają m.in. konwertowanie dźwięków do różnych formatów edytowanie tagów. Mają też dodatkowe wtyczki upiększające nasz odtwarzacz.

Jakiego programu do słuchania muzyki Wy używacie? Dlaczego wybraliście akurat ten? Czekamy na opinie!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy pracownik może odmówić badań kontrolnych?
Następny artykułJak ominąć limit pobierania danych na Megaupload i Rapidshare?

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here