W systemie MS Windows dostępny jest Windows Media Player umożliwiający oglądanie filmów. Jednak brakuje mu wielu funkcji, które posiadają inne dostępne na rynku programy. Nie można nim ściągać napisów, nie działa efektywnie podczas oglądania filmu na płytach DVD, nie pobiera również potrzebnych kodeków.

Jednym z popularnych programów jest polski Best Player. Aplikacja jest bardzo prosta i nadaje się do oglądania różnych formatów plików filmowych. Jej zaletą jest możliwość bezpośredniego pobrania napisów do filmu. Same napisy synchronizuje się łatwo i szybko. Najnowsze wersje pobierają nie tylko napisy, ale również informacje o firmie. Program jest darmowy.

AllPlayer to również znany i często używany program. Można odtwarzać filmy w różnych formatach dzięki wbudowanym kodekom, które umożliwiają odtwarzanie najpopularniejszych formatów. Warto nadmienić, że odtwarzacz umożliwia czytanie napisów w filmach przez programowy syntezator mowy, który naśladuje ludzki głos. Program jest darmowy.

Media Player Classic to dobry odtwarzacz, który obsługuje wiele formatów plików filmowych, a w przypadku gdy posiadamy tuner radiowy, możliwe jest nagrywanie programów telewizyjnych. Podobnie jak poprzednicy, program jest dostępny za darmo.

SubEdit Player to również bardzo dobry program, który umożliwia odtwarzanie filmów, dodatkowo posiada spore możliwości edycyjne napisów, pozwala na wiele manipulacji tekstem, czyli na tworzenie, eksportowanie czy importowanie napisów.

Użytkownikom Apple’a i systemów MAC OS (ale też systemu MS Windows) nieobce jest oprogramowanie QuickTime. Program pozwala na odtwarzanie plików udostępnianych strumieniowo przez Internet. Należy pamiętać, że program ten pracuje z opatentowanym przez Apple rozszerzeniem .mov. Ponadto, QuickTime współpracuje również z innym popularnymi formatami plików firmowych.

Z jakiego programu do odtwarzania filmów korzystacie? Jakie są jego plusy i minusy?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZupa krem szparagowy – przepis
Następny artykułSajgonki – przepisy

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here