Programy Jaki program do odtwarzania filmów wybrać?

Jaki program do odtwarzania filmów wybrać?

-

W systemie MS Windows dostępny jest Windows Media Player umożliwiający oglądanie filmów. Jednak brakuje mu wielu funkcji, które posiadają inne dostępne na rynku programy. Nie można nim ściągać napisów, nie działa efektywnie podczas oglądania filmu na płytach DVD, nie pobiera również potrzebnych kodeków.

Jednym z popularnych programów jest polski Best Player. Aplikacja jest bardzo prosta i nadaje się do oglądania różnych formatów plików filmowych. Jej zaletą jest możliwość bezpośredniego pobrania napisów do filmu. Same napisy synchronizuje się łatwo i szybko. Najnowsze wersje pobierają nie tylko napisy, ale również informacje o firmie. Program jest darmowy.

AllPlayer to również znany i często używany program. Można odtwarzać filmy w różnych formatach dzięki wbudowanym kodekom, które umożliwiają odtwarzanie najpopularniejszych formatów. Warto nadmienić, że odtwarzacz umożliwia czytanie napisów w filmach przez programowy syntezator mowy, który naśladuje ludzki głos. Program jest darmowy.

Media Player Classic to dobry odtwarzacz, który obsługuje wiele formatów plików filmowych, a w przypadku gdy posiadamy tuner radiowy, możliwe jest nagrywanie programów telewizyjnych. Podobnie jak poprzednicy, program jest dostępny za darmo.

SubEdit Player to również bardzo dobry program, który umożliwia odtwarzanie filmów, dodatkowo posiada spore możliwości edycyjne napisów, pozwala na wiele manipulacji tekstem, czyli na tworzenie, eksportowanie czy importowanie napisów.

Użytkownikom Apple’a i systemów MAC OS (ale też systemu MS Windows) nieobce jest oprogramowanie QuickTime. Program pozwala na odtwarzanie plików udostępnianych strumieniowo przez Internet. Należy pamiętać, że program ten pracuje z opatentowanym przez Apple rozszerzeniem .mov. Ponadto, QuickTime współpracuje również z innym popularnymi formatami plików firmowych.

Z jakiego programu do odtwarzania filmów korzystacie? Jakie są jego plusy i minusy?

Poprzedni artykułZupa krem szparagowy – przepis
Następny artykułSajgonki – przepisy
Anna Liszewska

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zapalenie czerwieni wargowej – objawy, przyczyny

Zapalenie czerwienie wargowej może mieć różnorakie podłoże etiologiczne. U niektórych osób odnotowuje się nadwrażliwość na promieniowanie słoneczne. U osób zdrowych ekspozycja na słońce nie powoduje zmian w postaci zapaleń czy wysypek, które obserwuje się u pacjentów z nadwrażliwością.

Dlaczego gra wstępna jest ważna?

O wadze gry wstępnej może świadczyć fakt, że wiele osób nie oddziela jej od samego aktu seksualnego, traktując ją jako nierozłączny element udanego współżycia. Oczywiście mężczyźni miewają w tym temacie rozmaite zdania, jednak dobrzy kochankowie posiadają świadomość, że każde doskonałe dzieło sztuki ma swój początek, moment kulminacyjny i finał. Pominięcie zaś któregokolwiek elementu nieuchronnie zaburza harmonię dobrego seksu.

Zobacz też

Makaron (razowy, biały, ryżowy) – kalorie, wartości odżywcze

Makaron znany jest ludziom od ponad 4 tysięcy lat. W Dolinie Żółtej Rzeki, gdzie powstało najstarsze państwo chińskie, badacze znaleźli nitki makaronu, jakim żywili się ówcześni osadnicy. Jak się okazuje, nie tylko w Chinach zajadano się specjałem z wody i mąki. Starożytni Grecy i Rzymianie również włączyli go do swojego menu!

Zegarek z fazami księżyca – komu się przydaje?

Obserwowanie faz księżyca to nie tylko domena wróżek czy miłośników astronomii. Nowoczesna technologia pozwala na obserwacje cyklu księżycowego bez...

Botwinka – jak zrobić tę przepyszną wiosenną zupę?

Początek wiosny to idealny czas, by korzystać ze świeżych i młodych warzyw. Królową wiosennych zup jest zupa z botwiny....

Może Cię zainteresuje: