Programy Programy do kompresji plików

Programy do kompresji plików

-

Aby móc kompresować pliki potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie. Najpopularniejsze programy to WinZip, WinRAR oraz 7-zip.

Wszystkie te programy pozwalają spakować i rozpakować popularne rozszerzenia plików (zarówno ZIP jak i RAR), podzielić pliki na mniejsze części oraz ułatwiają wysyłanie plików za pomocą skrzynki e-mail.

WinZip to często używany program, który pozwala obsługiwać standard kompresji ZIP. Obsługuje również inne standardy, posiada prosty i czytelny interfejs, nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć problemu z korzystaniem. Jest to program płatny.

WinRAR to równie popularny program, który umożliwia kompresję plików w formacie RAR. WinRAR jest darmowy przez 40 dni, po ich upłynięciu trzeba uiścić opłatę. Co ciekawe, nieopłacenie nie powoduje żadnej blokady podczas korzystania z systemu.

7-zip to jedyny darmowy program z całej trójki. Obsługuje, podobnie jak dwa powyższe programy, wszystkie popularne formaty kompresji i jest równie prosty w użyciu.

Ze względu na fakt, że wszystkie programy są do siebie bardzo podobne, obsługują podobne formaty plików i żaden nie sprawia większych problemów, warto zastanowić się nad korzystaniem z oprogramowania 7-zip. który jako jedyny jest darmowy, a tak naprawdę nie różni się od płatnych WinZip-a ioraz WInRAR-a.

Jakie pliki chcesz kompresować? Jak często będziesz korzystać z tej funkcji?

Anna Liszewska

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zalety umowy o pracę na zastępstwo

Umowa na zastępstwo jest jedną z umów zawieranych na czas określony, lecz wymaga zastosowania szczególnych przepisów związanych z tym rodzajem umowy o pracę.

Kim są DDA?

DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików. Kim są? Są to dorosłe już osoby, które nie poradziły sobie z wydarzeniami z dzieciństwa, związanymi z uzależnieniem jednego rodzica lub obojga rodziców. W wyniku tych przeżyć pozostał w nich trwały ślad, trauma zwana syndromem DDA.

Zobacz też

Rogowacenie skóry – przyczyny, jak wygląda, leczenie

Pierwsza informacja o rogowaceniu skóry nie jest zbyt pokrzepiająca – należy ono bowiem do stanów przednowotworowych skóry. Oznacza to, iż na bazie takich zmian, po różnie długim czasie, może dojść do przemiany nowotworowej.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: