Programy Thunderbird - jak przenieść pocztę na inny komputer?

Thunderbird – jak przenieść pocztę na inny komputer?

-

Program Thunderbird Portable można pobrać stąd: http://portableapps.com/apps/internet/thunderbird_portable.

Wersja Portable ma tą zaletę, że instalowana jest w jednym katalogu. Katalog z zainstalowanym programem oraz wszystkimi mailami można przenieść na pendrive a potem do innego komputera.

Wszystkie maile odebrane za pomocą tradycyjnego programu Mozilla Thunderbird instalują się w tym katalogu:

%USERPROFILE%\Application Data\Thunderbird\Profiles\

Zawartość katalogu należy przenieść do katalogu \\ThunderbirdPortable\Data\Profile (uwaga: jest to początek ścieżki, zależny jest od miejsca, gdzie zainstalowany został wcześniej Portable Thunderbird).

Jeżeli całość zostanie zainstalowana na USB, wystarczy przekopiować katalog do nowego komputera i uruchomić Thunderbird Portable.

Mieliście jakieś problemy z przeniesiem poczty? Dajcie znać.

Anna Liszewska

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Mieszkanie w stylu retro – aranżacje

Retro - jest to obecnie bardzo modny styl, z pewnością niebanalny, łączący ukrytą elegancję z odrobiną romantyzmu.

Dress code – strój do pracy

Nie tylko zachowania w pracy obwarowane są regułami savoir-vivre'u. Obowiązujący w pracy strój dyktowany jest zarówno modą, jak też zasadami dress code'u, etykiety stroju.

Zobacz też

Jak uczyć angielskiego seniorów?

Jak się okazuje , ostatnimi czasy kursy angielskiego dla seniorów cieszą się ogromną popularnością. Starsi ludzie chcą i lubią się uczyć. Wiele nauczycieli chwali swoich starszych uczniów mówiąc, że są niezwykle systematyczni w porównaniu do swoich młodszych kolegów.

Meble ogrodowe nie tylko do ogrodu

Przyjemność płynąca ze spożywania posiłków na świeżym powietrzu jest oczywista. Ożywcze śniadania w promieniach wschodzącego słońca dodają animuszu i...

Co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do Maroka?

Maroko to popularny cel turystycznych wyjazdów. Północno-zachodnia część Afryki zachwyca orientalnym klimatem, błękitnymi falami Oceanu Atlantyckiego oraz pustynnymi terenami...

Może Cię zainteresuje: