Rodzina Jak stworzyć szczęśliwe małżeństwo?

Jak stworzyć szczęśliwe małżeństwo?

-

Miłość – Pierwszym elementem przysięgi małżeńskiej jest miłość. Wydaje się, że jest to coś oczywistego w życiu każdej pary, a jednak, kiedy ludzie się rozwodzą, twierdzą, że przestali się kochać. Niestety miłość nie jest czymś danym raz na zawsze, ale wartością, o którą należy dbać niemal każdego dnia. Zwykle dbamy o wypełnienie wszystkich obowiązków w pracy, wiemy, kiedy trzeba zapłacić rachunki i kiedy wyjść z psem na spacer, ale zapominamy, że musimy podsycać również to, co jest między nami – zapytać męża czy żonę, jak minął dzień, przytulić, powiedzieć, że się tęskniło.

Wierność – Nie będziemy szczęśliwi w małżeństwie, jeśli nie dochowamy sobie nawzajem wierności. Jeżeli kochamy, chcemy mieć drugą osobę na wyłączność. Zdrada zawsze osłabia więź miedzy partnerami lub nawet bezpowrotnie ją niszczy. Nie chodzi tylko i wyłącznie o wierność fizyczną, ale również o wyłączność w myśli i w sercu. Emocjonalne zaangażowanie w relację z kimś innym bywa tak samo raniące dla współmałżonka jak zdrada cielesna.

Uczciwość małżeńska – Jeżeli chcemy stworzyć szczęśliwe małżeństwo, warto również wziąć sobie do serca zasadę uczciwości. Nikt nie chce być okłamywany, a już zwłaszcza przez najbliższą osobę. Udane małżeństwo jest rodzajem dwuosobowej drużyny, której członkowie zawsze mogą na siebie liczyć i ręczyć za intencje drugiej strony. Największa siła płynąca z małżeństwa polega na tym, że można zaufać partnerowi we wszystkich sprawach i wiedzieć, że jeżeli chodzi o wspólne dobro, on jest skałą, o którą mogą rozbijać się największe fale.

Razem na dobre i na złe – Recepta na małżeńskie szczęście obejmuje również trwanie razem pomimo wszelkich przeciwności losu. Nie tylko prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie, jest to także niezawodna okazja, żeby przetestować własne małżeństwo. Związki, które potrafią zwycięsko przejść przez wiele newralgicznych momentów i kryzysowych sytuacji, takich jak utrata pracy, narodziny dziecka, choroba, są znacznie mocniejsze niż te, w których pozornie panuje sielanka, jednak pierwsza życiowa zawierucha doprowadza od razu do całkowitej destrukcji.

Czy macie swój przepis na udane małżeństwo? Jak unikacie nieporozumień? Wypowiedzcie się w komentarzu.

Poprzedni artykułJak dusić potrawy?
Następny artykułJak stosować żelatynę?
Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Paznokcie Edge – krok po kroku

Przez wiele lat dominowały dwa kształty paznokci - opiłowany na prosto oraz zaokrąglony po bokach. Obecnie możliwe są, dzięki użyciu żelu lub akrylu, różne inne formy płytki. Ograniczenie stanowi tylko nasza codzienna aktywność, czyli czy będziemy w stanie je nosić i funkcjonować normalnie w życiu codziennym (np. wykonywać czynności gospodarstwa domowego czy pracować).

Szkolenie na prezent – jakie wybrać?

Szkolenie to oryginalny pomysł na nietuzinkowy prezent. Może to być kurs językowy, warsztaty tańca czy zajęcia z jogi. To zarazem pragmatyczny jak i wybiegający nieco poza klasycznie rozumianą definicję prezentu. Podobnie jak w przypadku kupowania innych upominków, trzeba się chwilę zastanowić, podejmując decyzję o wyborze instytucji, tematyki zajęć czy wysokości ceny.

Zobacz też

Czy skórzana teczka zawsze powinna być czarna? Kiedy możesz pozwolić sobie na odrobinę nonszalancji?

Kiedy mężczyzna decyduje się na kupno skórzanej aktówki, zastanawia ...

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: