Rozrywka Jaka muzyka do nauki salsy?

Jaka muzyka do nauki salsy?

-

Nie stanowi to żadnego problemu – salsa to bardzo popularny gatunek i osoby, które mniej więcej obeznane są w rządzących nim regułach, zapewne nie raz złapały się na słuchaniu jakiegoś modnego przeboju, który przypadkiem okazywał się skomponowany w idealnym rytmie do tańczenia salsy. Nie można więc zamykać się na muzykę tradycyjnie z salsą niekojarzoną. Rytm znaleźć można wszędzie!

To, na jakie utwory powinniśmy się zdecydować, zależy oczywiście od poziomu naszych salsowych umiejętności. Początkujący powinni skupić się przede wszystkim na tradycyjnych piosenkach, by nauczyć się wychwytywać owo charakterystyczne brzmienie także w innych, gdzie nie będzie ono tak wyraziste, a poza tym – by uczyli się na łatwiejszych, nieco wolniejszych i mniej wymagających, utworach. Istnieją specjalne składanki płytowe stworzone z myślą o tych, którzy w salsie stawiają pierwsze kroki (w przenośni i dosłownie). Dobrym wyborem będzie na przykład „It’s Salsa!” – pod banalnym tytułem kryje się trójpak płyt z utworami najbardziej znanych wykonawców salsy.

Jeżeli nie mamy ściśle sprecyzowanych wymagań dotyczących piosenek, możemy spróbować poszukać czegoś interesującego w Internecie. Wortale muzyczne – wrzuta.pl, Youtube – tylko czekają, by wpisać w ich wyszukiwarkach hasło „salsa” i oddać się wielogodzinnym poszukiwaniom tego jednego upragnionego brzmienia. Mają one jednak to do siebie, że zdajemy się na losowość.

Dużo większe możliwości oferuje portal społecznościowo-muzyczny zbierający informacje o gustach użytkowników – last.fm (ma także polski odpowiednik – lastfm.pl). Możemy tam wyszukiwać muzyki na wiele sposobów, w tym także po ulubionych gatunkach. Otrzymamy wówczas listę najbardziej znanych wykonawców oraz propozycje kolejnych, według stopnia podobieństwa do pierwszych, utworów. Zmniejsza to margines błędu przy szukaniu, a także daje orientację wśród zespołów. Polecam rozejrzeć się właśnie tam.

Jakie utwory Wy wybieracie do tańczenia salsy? Podajcie nam ich tytuły!

Artur Jabłoński

Artur Jabłoński – dziennikarz, copywriter, krytyk literacki. Współpracuje z portalami Onet.pl i kulturalnytorun.pl oraz kilkoma pismami, między innymi pisze recenzje dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowych Książek”. Absolwent filologii polskiej.

 


Nasz specjalista pisze o sobie:

Zasadniczo mam dwie pasje: literaturę i muzykę. W obu nie uznaję żadnych ograniczeń, ciągle poszukuję czegoś nowego, nie odrzucam niczego jedynie na zasadzie przynależności gatunkowej.  Sam koncertuję, gram na gitarze i śpiewam, przede wszystkim utwory wpisujące się w obręb poezji śpiewanej, aczkolwiek jako słuchacz równie często sięgam po melodie daleko odbiegające od tego nurtu, np. downtempo czy trip-hop. Kiedy tylko mogę, czytam, a swoim zdaniem o tym, co przeczytam, dzielę się w recenzjach literackich publikowanych w różnych ogólnopolskich pismach i portalach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Lęk przed tłumem – objawy, leczenie

Większość z nas lubi przestrzeń – dzięki niej czujemy się wolni, nieprzytłamszeni. Świadomość, że musimy wejść w zatłoczone miejsce wzbudza zazwyczaj uczucie irytacji i zniechęcenia. Dla wielu osób tłum jest zjawiskiem przerażającym i paraliżującym.

Zespół Pataua – przyczyny, objawy, opis

Zespół Pataua jest zespołem wad wrodzonych spowodowany trisomią chromosomu 13. Trisomia to obecność dodatkowego, trzeciego chromosomu w danej parze homologicznej. Zespół Pataua jest najcięższą formą trisomii, często powodującą niedonoszenie ciąży, urodzenie martwego dziecka lub wysoką śmiertelność wśród noworodków. Dzieci takie rzadko osiągają wiek młodzieńczy, a jeszcze rzadziej wiek dorosły. Przeciętna długość ich życia wynosi nieco ponad 3 lata. Dzieci z zespołem Pataua z reguły otrzymują niską punktację w skali Apgar. Mimo że wciąż nie znamy bezpośrednich przyczyn tego zespołu, jednak ryzyko jego wystąpienia może wzrastać wraz z wiekiem matki.

Zobacz też

Sztuczne jeziora zaporowe w Polsce

W Polsce sztuczne jeziora są malowniczymi miejscami, o walorach turystyczno-rekreacyjnych. W wielu przypadkach stały się one popularnymi obiektami. Można tam miło spędzić czas, np. uprawiając sport wodne, podziwiać piękne krajobrazy czy brać udział w wydarzeniach artystycznych.

Jak umeblować niewielki przedpokój?

W ciasnych przedpokojach niejednokrotnie trzeba pójść na aranżacyjne kompromisy. W wielu sytuacjach wystarczy jednak dobry plan, by już od...

Dlaczego modele do sklejania to idealne hobby dla dorosłych?

Modele do sklejania to nie tylko zabawa dla dzieci, ale również dla dorosłych. To fascynujące hobby, które pozwala na...

Może Cię zainteresuje: