Rozrywka Najlepsza muzyka do samby

Najlepsza muzyka do samby

-

Zanim przejdę do polecania konkretnych wykonawców, których uważam za odpowiednich, zacznę od kilku wskazówek na temat tego, jak w ogóle zabierać się za wyszukiwanie odpowiadającej nam muzyki, co przyda się nie tylko w przypadku samby, ale i innych gatunków. Przede wszystkim – rzecz oczywista, czyli wpisanie „samba” w polu wyszukiwania Youtube lub wrzuta.pl. Użytkownicy na pewno przygotowali sporą liczbę playlist, z których wyłowimy coś, co odpowiadać będzie naszym wymaganiom.

Jeżeli nie chcesz zdawać się na tak wysoki udział komponentu losowego, polecam poszperanie w serwisie zbierającym informacje o gustach muzycznych użytkowników, czyli last.fm. Szukając tam po gatunkach i wybierając sambę, otrzymasz listę najpopularniejszych wykonawców, a dodatkowo – odsłuchując każdego z nich – możesz zobaczyć listę muzyków i zespołów uznawanych za podobne do niego. Tutaj również wpisany jest pewien margines błędu, jako że podobieństwo ocenia się na podstawie liczby osób słuchających jednocześnie tego i tego wykonawcy, ale trafność wyników jest niebywale wysoka, nie ma więc co się martwić ewentualnymi odstępstwami.

Dobrym pomysłem będzie też skorzystanie z oferty wydawniczej i wybranie jednej z licznych dostępnych na rynku składanek płytowych. Dodatkową korzyścią tego rozwiązania jest fakt, że istnieją tego typu płyty skomponowane specjalnie z myślą o tych, którzy stawiają pierwsze kroki w nauce samby, nie trzeba będzie więc samodzielnie decydować, która z piosenek lepiej nadaje się dla początkujących.

Kilka przykładów standardowych utworów reprezentujących sambę możesz znaleźć na stronie piruety.net/muzyka-taneczna-samba/. Ci, którzy chcieliby potańczyć przy piosenkach bardziej znanych, mogą zdecydować się na przykład na „La tortura” Shakiry lub swego czasu ogromny przebój, jakim było „Livin la Vida Loca” Ricky’ego Martina. Może to być również „La camisa negra” czy dwa nieśmiertelne standardy: „Volare” i „Bailamos”.

Do czego Wy tańczycie sambę? Podajcie nam swoje ulubione utwory!

Artur Jabłoński

Artur Jabłoński – dziennikarz, copywriter, krytyk literacki. Współpracuje z portalami Onet.pl i kulturalnytorun.pl oraz kilkoma pismami, między innymi pisze recenzje dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowych Książek”. Absolwent filologii polskiej.

 


Nasz specjalista pisze o sobie:

Zasadniczo mam dwie pasje: literaturę i muzykę. W obu nie uznaję żadnych ograniczeń, ciągle poszukuję czegoś nowego, nie odrzucam niczego jedynie na zasadzie przynależności gatunkowej.  Sam koncertuję, gram na gitarze i śpiewam, przede wszystkim utwory wpisujące się w obręb poezji śpiewanej, aczkolwiek jako słuchacz równie często sięgam po melodie daleko odbiegające od tego nurtu, np. downtempo czy trip-hop. Kiedy tylko mogę, czytam, a swoim zdaniem o tym, co przeczytam, dzielę się w recenzjach literackich publikowanych w różnych ogólnopolskich pismach i portalach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Indyk faszerowany – przepis

Faszerowany indyk kojarzy nam się przede wszystkim z amerykańskim Świętem Dziękczynienia. Pomimo że w Polsce nie obchodzimy takiego święta, a indyk nie wiąże się z żadną świąteczną tradycją, obraz pieczonego, faszerowanego indyka na stałe utrwalił się w naszej kulturze.

Sałatka z tuńczykiem – przepis

Sałatka z dodatkiem tuńczyka, bez względu na ilość i różnorodność składników, jest bardzo łatwym i szybkim daniem. Doskonałym do wykonania w ostatniej chwili, kiedy niespodziewanie odwiedzają nas goście lub kiedy chcemy przyrządzić szybką kolację. Podobnie jak w przypadku niemal wszystkich kuchennych przepisów, również tę sałatkę można przygotować w kilku wersjach. Poniżej przedstawiamy kilka możliwości na jej wykonanie.

Zobacz też

Jak wyłączyć komputer o danej godzinie?

Możliwość zdalnego wyłączenia komputera jest bardzo przydatna. W momencie gdy ściągamy duży plik lub uruchomione zostało skanowanie komputera, a nie chcemy czekać, aż zostanie włączony, warto zastosować czasowy wyłącznik komputera. Najprościej zainstalować dedykowany program do wyłączania komputera.

Jak umeblować niewielki przedpokój?

W ciasnych przedpokojach niejednokrotnie trzeba pójść na aranżacyjne kompromisy. W wielu sytuacjach wystarczy jednak dobry plan, by już od...

Dlaczego modele do sklejania to idealne hobby dla dorosłych?

Modele do sklejania to nie tylko zabawa dla dzieci, ale również dla dorosłych. To fascynujące hobby, które pozwala na...

Może Cię zainteresuje: