Savoir-vivre Jak długi powinien być krawat?

Jak długi powinien być krawat?

-

Wybierając krawat należy kierować się przede wszystkim kolorystyką garnituru, koszuli i innych dodatków. Innym kryterium , które również bierze się pod uwagę jest wzrost jego właściciela. Najważniejsza jest oczywiście długość tułowia.

Odpowiednio dobrany pod względem długości krawat powinien:

Delikatnie nachodzić na pasek od spodni
Cieńsza końcówka nie powinna wychodzić poza szerszą (aby nie wystawała można przeciągnąć ją przez szlufkę szerszego zwisu krawata)
Nie kończyć się na brzuchu (niedopuszczalnym jest długość do pępka)

Przeciętna długość krawata wynosi 140-150 cm, jednakże panowie przy wzroście 190 cm powinni poszukać dłuższego krawata (przynajmniej 160 cm).

Należy również pamiętać, że i więcej ruchów w wiązaniu krawata, tym będzie on krótszy.

Jeśli chodzi o szerokość krawata- powinna być ona dopasowana do szerokości klap marynarki.

Zwracie uwagę na długość krawatu u innych?

Poprzedni artykułKiedy nosić lakierki?
Następny artykułKiedy rozpinać marynarkę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak szkicować ołówkiem?

Szkic jest podstawą rysunku, na jego bazie budujemy dalszą pracę. Zaczynając szkicować pamiętajmy aby trzymać się zasady od szczegółu do ogółu. Rysujmy prostą kreską i pewną ręką bez wdawania się w zbędne niuanse.

Wczasy z dojazdem własnym – czy warto?

Coraz częściej w ofercie biur podróży pojawiają się programy proponujące dojazd własny. Dotarcie na miejsce wypoczynku leży zatem w gestii wczasowicza, biuro odpowiedzialne jest tylko i wyłącznie za organizację na miejscu – noclegi, wyżywienie, ewentualnie wycieczki po regionie.

Zobacz też

Jak zainstalować kamerkę internetową w komputerze?

Instalacja kamery internetowej nie powinna sprawić nam większych trudności pod warunkiem, że odpowiednie kroki robimy w dobrej kolejności, a ponadto bierzemy pod uwagę inne czynniki, które mogą wpłynąć na początkowe jej działanie (lub brak). Przedstawiamy jak poprawnie zainstalować kamerę internetową oraz jakie podjąć kroki w przypadku, gdy po instalacji wciąż nam nie działa.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: