Savoir-vivre Kiedy rozpinać marynarkę?

Kiedy rozpinać marynarkę?

-

W zasadzie mężczyzna nie powinien rozpinać marynarki. Oczywiście odstępstwem jest na przykład moment siadania, a także wsiadania do samochodu. Etykieta nakazuje jednak, aby zapiąć marynarkę wysiadając z auta lub wstając.

Jeśli przed uściśnięciem komuś ręki marynarka jest rozpięta- mężczyzna powinien jak najprędzej zapiąć guziki. W przypadku marynarki z dwoma guzikami- wystarczy spiąć jeden z nich, natomiast w trzyguzikowej- powinny być to dwa guziki. Zawsze najważniejszymi są górne zapięcia. Jeśli marynarka dobrze układa się już po zapięciu środkowego guzika- możemy na nim poprzestać.

Najczęściej noszoną marynarką jest ta dwurzędowa. Jeśli zapięta jest na górny guzik – prezentuje się bardziej elegancko, na ostatni natomiast sprawia wrażenie bardziej codziennego, mniej formalnego ubioru.

Stroje wieczorowe. W przypadku strojów wieczorowych obowiązują inne zasady, niż przy dziennych. Smokingu , podobnie jak surduta nigdy nie powinno się na wszystkie guziki. Wystarczy zapięcie na dwa ostatnie guziki (jeden z guzików jest ukryty).

Savoir vivre nie zezwala na zdejmowanie marynarki podczas spotkań zawodowych lub oficjalnych.

Często nosicie marynarkę? Wiecie mniej więcej, kiedy należy mieć ją zapiętą? Zwracacie na to uwagę u innych? Dajcie znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak najlepiej przyjąć spadek?

Przyjęcie spadku może nastąpić z różnym stopniem ograniczenia długów spadkowych – jednakże nie może to być nigdy przyjęcie samych korzyści z pominięciem długów. Przyjęcie spadku ma formę oświadczenia, które składa się przed notariuszem lub w sądzie rejonowym, w którego okręgu znajduje się miejsce zamieszkania lub pobytu spadkobiercy składającego oświadczenie.

Prysznic w małej łazience – jak urządzić takie wnętrze?

Małe powierzchnie często trudniej zaaranżować niż duże pomieszczenia. Nie...

Zobacz też

Dlaczego warto wybrać nawozy chelatowane i jakie są dostępne?

Nawożenie upraw jest niezbędne, aby osiągnąć wysokie plony. Jest...

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: