Savoir-vivre Jak nosić futro, żeby długo posłużyło?

Jak nosić futro, żeby długo posłużyło?

-

Ponadto przemysł futrzarski zatruwa cały ekosystem (przede wszystkim zasoby wodne). Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie zimy bez futra, producenci oferują ich ekologiczne zamienniki. Przy produkcji, których nie ucierpiało żadne zwierzę.

Ekologiczne futra pojawiają się w wielu modowych kolekcjach. Dla pań o niskim wzroście najodpowiedniejsze będą krótkie kożuszki, z kolei długie płaszcze nadają się tylko dla wysokich osób. Do ekologicznych zamienników futer nie powinno nosić się dodatków takich, jak broszki, czy innych ozdób. Zamiast tego można zestawiać kożuszki i płaszcze z rozmaitymi szalami i apaszkami. Futropodobne okrycia nosimy tak, jak futra, czyli ze wszystkimi guzikami zapiętymi.

Nie powinno dobierać do kożuszków typowych letnich dodatków. Jeśli chcemy, aby „futro” jak najdłużej wyglądało jak nowe:

Nie nośmy torebki na tym samym ramieniu

Nie wkładajmy rąk do kieszeni

Futra ekologiczne, w przeciwieństwie do ich naturalnych odpowiedników, można spryskiwać perfumami (przy futrach naturalnych perfumowało się jedynie podszewkę).

Uwaga!

W Polsce dzień bez futra obchodzony jest 25 listopada. Wiele krajów europejskich (m.in. Austria, Wielka Brytania, Chorwacja) zakazało hodowli zwierząt na futra. Pozostaje mieć nadzieję, że i Polska wkrótce do nich dołączy.

Macie w swojej szafie stuczne futro? Dajcie znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Domowe sposoby na chrypkę

Bardzo często zmagamy się z chrypką. Zmieniony głos, drapanie w gardle- to wszystkim nam bardzo dobrze znane objawy. Występują one stosunkowo często, dlatego nie ma sensu za każdym razem brać leków. Lepiej wykorzystać sprawdzone, skuteczne domowe sposoby, aby pozbyć się chrypki.

Włośnica – objawy u człowieka

Włośnica jest chorobą, którą wywołuje włosień kręty – Trichinella spiralis. Pasożyt ten jest najmniejszym przedstawicielem nicieni. Zachorowania na włośnicę nieodłącznie związane są ze spożyciem niedogotowanego mięsa, które zawiera larwy włośnia spiralnego. Zatem droga zakażenia to droga pokarmowa.

Zobacz też

Przyprawy do grzybów

Leśne grzyby mają niepowtarzalny, wspaniały aromat i delikatny smak, można jednak ciekawie je doprawić, aby potrawy grzybowe zyskały zupełnie nową jakość i atrakcyjność.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: