Atmosfera panująca w Ascot sprzyja prawdziwemu pokazowi mody. Jednakże wszystkie kreacje gości zgodne są z zasadami etykiety. Kobiecy strój nie powinien eksponować głębokiego dekoltu, ani odsłoniętych ramion. Niedopuszczalne są również spódnice typu mini. Kobieta powinna być ubrana w sukienkę koktajlową oraz nakrycie głowy. Wyścigi konne w Ascot można nazwać również festiwalem kapeluszy. Panie co roku bowiem, prześcigają się w coraz to oryginalniejszych nakryciach głowy. Miejscowość Ascot dała zresztą nazwę dla słynnych kapeluszy o szerokim rondzie.

Moda męska nakazuje panom założenie tego dnia innego nakrycia głowy, jakim jest cylinder. Poza cylindrem męski strój musi zawierać kamizelkę i być uroczysty.

W Polsce wyścigi konne nie mają, aż tak długiej tradycji. Na wyścigi konne obowiązuje strój nieoficjalny, jaki nosi się do godziny 18:00. Dla panów oznacza to jednorzędową marynarkę (krój sportowy). Może być ona wzorzysta (jodełka, kratka). Rezygnuje się z kamizelki oraz włożenia chusteczki do kieszonki. Do czarnych spodni zakłada się obuwie w tym samym kolorze, do jasnych zaś- buty brązowe.

Panie obowiązują stroje koktajlowe wraz z pończochami lub rajstopami. Sukienkę koktajlową można zastąpić spodniami i żakietem, pod warunkiem, że nie są one codziennego użytku. Ważne, aby nasz strój charakteryzował się dyskretną elegancją.

Byliście kiedyś na wyścigach konnych? Gdzie? Jak wrażenia? Dajcie znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here