Savoir-vivre Jak zachować się na wyścigach konnych?

Jak zachować się na wyścigach konnych?

-

Sezon – w zależności od warunków pogodowych rozpoczyna się w kwietniu i trwa aż do listopada. Obecni na wyścigach mogą obstawiać gonitwy, zawierając zakłady w kasie. Zakład polega na wytypowaniu kolejności koni na mecie (celowniku). Istnieją różne typy zakładów. W niektórych można wytypować tylko zwycięzcę , w innych zaś typuje się cztery pierwsze konie. Wytypowanie zwycięzcy podnosi emocje tego sportowego wydarzenia. Pieniężną wygraną odbiera się po zakończeniu gonitwy.

Gdy konie zostaną już przydzielone- jeźdźcy podążają do boksów, aby się nimi zająć. Później ma miejsce trening oraz gonitwa.

Wyścigi konne są nie tylko wspaniałym wydarzeniem sportowym, ale również okazją do spotkań towarzyskich i biznesowych. Wiele takich spotkań odbywa się w wynajętych lożach, gdzie podczas wspólnego przeżywania sportowych emocji, omawia się ważne kwestie.

Na wyścigi konne obowiązuje stosowny strój, charakteryzujący się dyskretną elegancją.

Przebywając na torze wyścigowym obowiązuje nas regulamin, panujący w tym miejscu.

Byliście kiedyś na wyścigach konnych? Gdzie? Jak wrażenia? Dajcie znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ogrzewanie niskotemperaturowe – definicja, rodzaje

Ogrzewanie niskotemperaturowe jest interesującym rozwiązaniem dla osób, które posiadają na jego instalację odpowiednie fundusze, gdyż nie jest to tani system ogrzewania. Istnieje wiele szczegółowych jego wariantów, które wykorzystują różne źródła energii cieplnej – piece gazowe kondensacyjne, nowoczesne kotły C.O. czy np. odnawialne źródła energii.

Jak zrobić animację w GoAnimate?

Macie ochotę pobawić się tworzeniem animacji, a nigdy wcześniej nie mieliście z tym styczności? Dzięki możliwościom jakie daje GoAnimate można w końcu spełnić się w roli animatora bez konieczności użycia zaawansowanych narzędzi do tworzenia animacji.

Zobacz też

Kotlina Jeleniogórska – informacje

Dolina Pałaców i Ogrodów to obszar u podnóża Karkonoszy zajmujący powierzchnię ponad 100 km2. Na tym niewielkim obszarze znajduje się 30 zabytkowych obiektów otoczonych pięknymi parkami. Są to pałace, zamki i dwory, które reprezentują różne style architektoniczne.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: