Savoir-vivre Jak wykończyć próg balkonowy?

Jak wykończyć próg balkonowy?

-

Możemy go po prostu pomalować farbą w kolorze ścian – jest to jeden z pomysłów, trzeba wtedy uważać, aby przechodząc przez taki malowany próg nie zrobić śladów, plam itd.

Kolejnym pomysłem jest położenie płytek takich, jakie mamy na balkonie, co jednak może kłócić się z podłogą wewnątrz mieszkania.

Najlepiej jest zatem użyć materiału takiego, jaki mamy na podłodze – np. drewna, odpowiednio zabezpieczonego i listew wykończeniowych.

Jeśli natomiast balkon mamy w sypialni, gdzie na podłodze jest wykładzina dywanowa, to w takim przypadku na próg balkonowy kładziemy albo płytki np. drewnopodobne, albo drewno – dopasujemy się w ten sposób do podłogi w reszcie mieszkania. Jeśli jednak nadal uważamy, że płytki i wykładzina „gryzą się” wizualnie, możemy użyć drewna w kolorze listew przypodłogowych, co moim zdaniem w tym przypadku będzie wyglądać najlepiej. Kolorem drewna można również nawiązać do koloru mebli.

Innym pomysłem jest jeszcze użycie materiału, z jakiego mamy wykonane parapety w mieszkaniu (zazwyczaj kamienne).

Możemy również użyć gotowych progów balkonowych – można je kupić w sklepie lub ewentualnie zamówić u stolarza.

Po zewnętrznej stronie balkonu, jeśli mamy taki próg, możemy go wykończyć płytkami – w ten sposób powstanie mało widoczny stopień.

W jakim stylu chcecie zaaranżować balkon? Skąd taki pomysł na aranżację?

Anna Jabłońska, Biuro Projektowe

Anna Jabłońska – projektantka wnętrz. Ukończyła Architekturę na Politechnice Białostockiej. Od kilku lat realizuje projekty we współpracy z biurami projektowymi, a także pod szyldem własnej firmy. Również u nas dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Mimo  iż ukończyłam studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki, moją pasją stało się projektowanie wnętrz. Od dziecka lubiłam stale coś zmieniać, poprawiać, projektować. I tak mi zostało.

Projektowanie wnętrz to wbrew pozorom nie tylko przyjemność i dobieranie kolorów, ale również ciężka praca, pełna kompromisów i ciągłego poszukiwania. Jednak uwielbiam ten moment, kiedy po wielu trudach i tygodniach pracy, widzi się efekt końcowy.

Od dwóch lat prowadzę własną firmę, która zajmuje się projektowaniem, głównie w województwie mazowieckim i podlaskim. Obecnie pracuję nad napisaniem książki i własnym sklepem internetowym, zajmującym się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz, który wystartuje już wkrótce.

Moją pasją jest również malarstwo, fotografia i  pisanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Domowe sposoby na afty, pleśniawki

Afty i pleśniawki często bywają ze sobą utożsamiane, chociaż są to dwie różne dolegliwości. Łączy je jednak miejsce występowania – jama ustna.

Rodzaje włóczek

Podstawowym materiałem, z jakiego będziesz dziergać, dziać, robić na drutach czy też jakkolwiek chcesz to nazwać, jest włóczka (zwana czasem wełną, choć to słowo oznacza przecież sierść owiec czy kóz!). Od jej dobrego wyboru zależy bardzo wiele - nie tylko jakość i trwałość końcowego wyrobu, ale także łatwość i przyjemność dziergania.

Zobacz też

Zasady przyznawania Trzynastki

Trzynasta pensja to w świetle przepisów prawa dodatkowe wynagrodzenie roczne. Podstawą prawną przyznawania trzynastej pensji jest ustawa z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej. Komu przysługuje „trzynastka” w świetle regulacji prawnych? Przedstawiamy najważniejsze aspekty.

Modne i piękne wanny wolnostojące

Urządzenie własnej łazienki to zadanie trudne, ale bardzo ważne. Jeśli podejdziesz do tego w odpowiedni sposób, będzie ono bardzo...

Gadżety religijne dla siebie i najbliższych

Gadżety religijne mogą być świetnym prezentem dla osoby, której bliskie są wartości chrześcijańskie. Wśród nich znajdują się drobiazgi codziennego...

Może Cię zainteresuje: