Nie jest to obowiązkowe, jednakże będzie o nas bardzo dobrze świadczyło, jeśli przygotujemy osobny posiłek dla naszego gościa. Aby oszczędzić sobie pracy, możemy przygotować bezmięsne przystawki. Pozostali goście nie będą się czuli pokrzywdzeni, a wegetarianin nie poczuje się wyobcowany.

Spróbujmy dowiedzieć się, jakiej diety wegetariańskiej przestrzega nasz gość. Istnieje kilka rodzajów wegetarianizmu, spośród, których najpopularniejszymi są:

Weganizm (wyklucza z jadłospisu mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego – takie jak mleko, jajka, miód)
Laktowowegetarianizm (najpopularniejsza dieta, zezwalająca na spożycie produktów odzwierzęcych)

Gotując dla wegetarianina, pamiętajmy, że wiele spożywczych półproduktów zawiera składniki otrzymane ze zwierząt. Przykładowo:
Galaretka oraz niektóre jogurty zawierają żelatynę.
Kostka rosołowa – tłuszcz zwierzęcy
Aby uniknąć zrobienia przykrości naszemu gościowi przeczytajmy skład produktów, których używamy gotując.

Chcąc uszanować poglądy naszego gościa, nie serwujmy na tych samych półmiskach potraw mięsnych i wegetariańskich. Większość nie-mięsożerców nie zje czegoś, co dotykało mięso.

Uwaga!

Niesłusznie uznawanymi za odmianę wegetarianizmu są semiwegetrianie (wykluczają z diety tylko czerwone mięso, a spożywają ryby i drób) oraz pescowegetarianie (dopuszczają jedzenie ryb). Dlatego też, czasem ktoś nazywany szumnie „wegetarianinem” jest tak naprawdę mięsożerny.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie? Zdarzyło się Wam przygotowywać posiłek dla wegetarian?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here