Według regulaminu komunikacji miejskiej dopuszcza się przewożenie zwierząt domowych. Małe zwierzątka muszą być umieszczone w specjalnie do tego przeznaczonych transporterach, koszykach, klatkach itp. Zagwarantuje to bezpieczeństwo nie tylko im, ale również będzie o wiele bardziej komfortowe dla innych pasażerów. Regulamin dopuszcza również przewóz psów, pod warunkiem, że nie są one agresywne. Pies, który podróżuje ze swoim właścicielem komunikacją miejską musi mieć założony kaganiec oraz smycz. Nawet jeśli bardzo dobrze znamy swojego psa i wiemy, że nie byłby w stanie wyrządzić nikomu krzywdy powinniśmy zapewnić poczucie bezpieczeństwa innym jadącym ludziom. Według przepisów osoba, podróżująca z psem powinna mieć przy sobie jego aktualną książeczkę szczepień (najważniejszym jest tu szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Niektóre miejskie przedsiębiorstwa komunikacji wymagają, aby właściciel skasował dodatkowy bilet za zwierzaka (aczkolwiek z takiej opłaty zwolnione są osoby, posiadające bilet okresowy).

przewóz psa komunikacji miejskiejmorguefile.com

Za zachowanie zwierzęcia odpowiada jego właściciel. Pies podróżujący komunikacją miejską powinien siedzieć „przy nodze” swojego właściciela. Nie należy pozwalać mu na bieganie po autobusie, a także zaczepianie innych pasażerów. Jeśli to możliwem nie dopuszczajmy do sytuacji, gdy obcy ludzie będą zaczepiać naszego psa w komunikacji miejskiej. Z pozoru niewinne pogłaskanie przez nieznajomego może być dodatkowym stresem dla zwierzęcia. Sama podróż publicznym środkiem transportu z pewnością jest dla niego bardzo stresująca. Gdy wiemy, że pies jest zestresowany, głaszczmy lub mówmy do niego. Jeśli zwierzę zacznie ujadać lub skomleć -obowiązkiem właściciela jest uspokojenie go.

Nie powinno się wchodzić do zatłoczonego środka transportu razem z psem czy mniejszym zwierzątkiem. Przewóz przeładowanym tramwaj czy autobusem będzie niekomfortowy dla naszego pupila. Tłoczący się w autobusie ludzie mogliby nie zauważyć siedzącego na podłodze psa. Dlatego też czasem warto poczekać na następny środek transportu.

A jaka jest Wasza opinia na temat przewozu psów (i innych zwierząt) środkami komunikacji miejskiej? Dajcie znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here