Ślub Czy warto dekorować ślubne zdjęcia?

Czy warto dekorować ślubne zdjęcia?

-

Obecnie jednak, coraz wyraźniej odchodzi się od jakiegokolwiek graficznego upiększania fotografii ślubnych. Wszelkie gołąbki, obrączki czy serduszka są źle widziane, tak na zdjęciach jak na filmie ślubnym.

Fotografia ślubna szybko się rozwija w Polsce, dążąc do tradycyjnego, reporterskiego przedstawiania tego dnia. Zdjęcia, swoją formą, nie powinny narzucać określonego odbioru, stąd coraz mnie na rynku ślubnych zdjęć, na przykład, w kolorach sepii, które automatycznie nasuwają skojarzenia z minionym czasem, z przeszłością. Klasyczny reportaż zezwala na używanie tylko tradycyjnej czerni-bieli i kolorów. To zdjęcia powinny być dekoracją albumu, a nie graficzne znaki umieszczone na nich. Można pobawić się w tonowanie zdjęć, postarzanie lub zaawansowaną obróbkę graficzną, mocno ingerującą w wygląd oryginalnego zdjęcia. Nie jest to zgodne z zasadami reportażu, niemniej nie wszyscy trzymają się klasycznych reguł.

dekoracja zdjęćFot. Dawid Markiewicz

Uwaga!

Obserwując jednak rynek, od dłuższego czasu nie widziałem już, i sam również nie stosuję, żadnych dekoracji na zdjęciach ślubnych.

Jakie jest Wasze zdanie w powyższej kwestii? Jesteście zwolennikami czy przeciwnikami takiego rozwiązania?

Dawid Markiewicz

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czarny Piotruś – zasady gry

Czarny Piotruś, zwany też Piotrusiem, to nieskomplikowana gra karciana dla dzieci. Do gry potrzeba od dwóch do czterech lub pięciu graczy. W Piotrusia gra się talią kart liczącą dwadzieścia pięć kart. W skład talii wchodzi: dwanaście par z odpowiednimi obrazkami (po dwa w parze) oraz Czarnego Piotrusia, który jest bez pary. Istnieją też zestawy z inną liczbą kart, np. trzydzieści trzy karty (szesnaście par). Można też grać żetonami zamiast kartami.

Jak sobie radzić po rozstaniu?

Rozstania nie są łatwe dla nikogo. I to bez względu na to, po której stoi się stronie. Czy jest się osobą porzuconą, czy też porzucającą. Osoba podejmująca decyzję o rozstaniu jest jednak w pewnym sensie w lepszej sytuacji. Miała czas na przemyślenie wszystkiego, to ona zaczęła czuć się w związku niekomfortowo, coś jej przeszkadzało w partnerze, to ona przestała odczuwać z nim bliskość i sama się od niego oddaliła. Natomiast ten, kto został porzucony został również w pewnym sensie postawiony przed faktem dokonanym, przed nowo powstałą sytuacją, na którą nie miał najmniejszego wpływu i właśnie to chyba boli najbardziej.

Zobacz też

Umowa najmu mieszkania – jak powinna wyglądać?

Z umową najmu prawdopodobnie spotkał się każdy, gdyż jest ona powszechnie wykorzystywana podczas zawierania rozmaitych transakcji w życiu codziennym. Najczęściej umowa najmu jest wykorzystywana przy wynajmowaniu mieszkania, jednak zastosowanie tego rodzaju umowy nie ogranicza się do transakcji między lokatorem a właścicielem mieszkania. Co wyróżnia umowę najmu oraz jakie elementy powinna zawierać? Przedstawiamy kluczowe zagadnienia.

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Koszula męska — czym kierować się przy wyborze?

Męski ubiór to nie tylko garnitur i spodnie. Stylowy wygląd to odpowiednie dobranie wszystkich elementów garderoby, tak aby tworzyły...

Może Cię zainteresuje: