Ślub Gdzie najlepiej spędzić miesiąc miodowy?

Gdzie najlepiej spędzić miesiąc miodowy?

-

Miesiąc miodowy jest nazwą jedynie metaforyczną, najczęściej trwa tydzień lub dwa, wiele par czasami decyduje się jedynie na wspólny weekend. Bez względu na to, ile czasu możemy spędzić w podróży poślubnej warto wybrać wyjątkowe miejsce, które zapoczątkuje wspaniałą passę w zawartym niedawno związku małżeńskim.

Bez wątpienia najchętniej wybierane miejsca przez nowożeńców to ciepłe kraje: Egipt, Tunezja, Majorka. Słońce, plaża, kąpiele w hotelowym basenie oraz w lazurowym morzu to najczęściej wybierane atrakcje. Egzotyczna sceneria z pewnością podwyższy temperaturę każdej nocy miesiąca miodowego. Wybierając się jednak do krajów o nieco innym klimacie warto upewnić się, czy musimy zrobić dodatkowe szczepienia.

Nowożeńcom polecane są zagraniczne turnusy dwutygodniowe. Wybierając się do odległych zakątków świata musimy pozwolić organizmowi na swobodne przystosowanie się do strefy czasowej, panujących warunków klimatycznych oraz innej flory bakteryjnej, która może powodować problemy żołądkowe. Mając więcej czasu wypoczniemy, nacieszymy się sobą oraz zwiedzimy wspaniałe miejsca, poznamy zupełnie inne, od otaczających nas na co dzień, krajobrazy.

Doskonałym pomysłem na wczasy dla nowożeńców są polskie góry, morze, wielkie mazurskie jeziora, puszcze oraz inne piękne zakątki naszego kraju. Dzięki takim wyprawom poznamy nasze rodzime atrakcje turystyczne oraz aktywnie spędzimy wspólny czas.

Dla młodych małżeństw, które cenią sobie dreszczyk emocji wspaniałym pomysłem będą wyprawy wspinaczkowe, survival, skoki na bungee, kurs skoków spadochronowych lub lotów paralotnią. Wszelkie ekstremalne pomysły są wskazane pod warunkiem, że obie strony z entuzjazmem zaaprobują dany pomysł. Taka nietypowa podróż poślubna powinna być marzeniem obojga małżonków.

Jakie miejsce nie nadaje się na podróż poślubną? Dlaczego?

Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi?

Okres wakacyjny jest szczególnym czasem dla rodzin. Dzieci nie chodzą do szkoły, rodzice nieraz przez cały rok odkładają dni urlopowe na miesiące letnie. Warto jest dołożyć starań, aby czas wspólnie spędzany należał do udanych. Niezmiernie ważny jest wybór miejsca wypoczynku.

Depersonalizacja, derealizacja – co to jest, objawy, leczenie

Derealizacja i depersonalizacja to dwa często razem występujące zaburzenia. Derealizacji towarzyszy przeświadczenie, że otaczający jednostkę świat jest obcy, oddalony, nierzeczywisty. Depersonalizacja z kolei jest zaburzeniem objawiającym się poprzez wrażenie, że własny sposób myślenia i postrzegania danej jednostki uległ zmianom, dla niej samej niezrozumiałych.

Zobacz też

Niewydolność szyjki macicy w ciąży – krążek pessar

Zdarza się, że ciąża nie przebiega tak, jak należy i pojawia się niewydolność szyjki macicy. Lekarz najczęściej decyduje się na założenie specjalnego krążka lub szwu okrężnego z uwagi na realne zagrożenie przedwczesnym porodem.

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Koszula męska — czym kierować się przy wyborze?

Męski ubiór to nie tylko garnitur i spodnie. Stylowy wygląd to odpowiednie dobranie wszystkich elementów garderoby, tak aby tworzyły...

Może Cię zainteresuje: