Szalony rejs po dyskotekach i knajpach, podziwianie tancerek w klubie go-go lub wynajęcie striptizerki – czy tak właśnie wyglądają nasze rodzime wieczory kawalerskie? Zdawałoby się, że nasi dżentelmeni wolą w swoim gronie, przy alkoholu wysłuchać opowieści, rad i przestróg swych żonatych kolegów i wysłuchać kawalerskiej braci, do której jeszcze należy przyszły pan młody.

Coraz częściej jednak organizatorzy wykazują się finezją i kreatywnością, dzięki czemu urządzają przyszłemu mężowi iście królewskie pożegnanie rodem z hollywoodzkiego filmu.

Najważniejszą zasadą, jakiej należy się trzymać organizując wieczór kawalerski jest odpowiednie wyczucie czasu. Męskie party nie powinno się odbywać dzień przed ślubem, ponieważ nikt nie zechce oglądać niewyspanego pana młodego, który ma podkrążone oczy i niewyraźnie bełkocze treść przysięgi małżeńskiej. Warto zatem termin wieczoru kawalerskiego ustalić najpóźniej dwa tygodnie przed ślubem, kiedy przygotowania nie są intensywne.

Obowiązek zorganizowania wieczoru kawalerskiego spoczywa na świadku. Powinien on znaleźć odpowiednie miejsce, ustalić z panem młodym listę gości, zaprosić ich i przygotować przyjęcie. Jego zadaniem jest także wymyślenie i przygotowanie planu rozrywek na wieczór. Może to być striptizerka, wizyta w kilki klubach czy inne bardziej tradycyjne rozwiązanie.

Bardziej kreatywni organizatorzy zapewniają bohaterowi imprezy maksimum adrenaliny wykupując skok na bungee, lot paralotnią, skok ze spadochronem, czy inną tego typu ekstremalną rozrywkę. Dobrym pomysłem są także kasyna.

Alkohol, striptizerki i hazard są doskonałą kombinacją rozrywek, których pan młody będzie musiał unikać w czasie małżeństwa, dlatego przyjmowane są z entuzjazmem na wieczorze kawalerskim.

Macie inne pomysły na wieczór kawalerski? Jak można go ciekawie spędzić?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak przystroić samochód na wesele?
Następny artykułGdzie najlepiej spędzić miesiąc miodowy?

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here