Gołębie trzymające w dziobie ogromne obrączki przytwierdzone taśmą klejącą do maski samochodu są reliktem minionych dekad, kiedy dekoracja samochodów ślubnych dopiero raczkowała. KupowDekoracja samochodu na ślub – jak udekorować samochód na wesele?ano wówczas gotowe produkty, takie jak ozdoba na maskę, osłonki na tablice rejestracyjne, przytwierdzano również niezliczoną ilość balonów i wstążek, które bezlitośnie pękały w czasie jazdy.

W wielu rejonach naszego kraju, dekoruje się nie tylko samochód nowożeńców, lecz także samochody gości. Zazwyczaj są one przystrajane tuż przed wyprowadzeniem panny młodej. Jej rodzina przytwierdza do klamek, lusterek i anten samochodów wstążki i balony. Udekorowane samochody przemieszczające się w konwoju z daleka informują o weselu.

Obecnie dekoracją samochodów zajmują się kwiaciarnie. Najlepiej korzystać z usług kompleksowych, ponieważ wówczas możemy uzyskać zniżkę na całość zamawianych bukietów i kompozycji z kwiatów. Zatem zamawiając bukiet panny młodej, druhny, kwiaty do butonierki, kwiaty dla rodziców lub chrzestnych powinniśmy wybrać kwiaciarnię, która oferuje także ozdabianie samochodów.

Bardzo często zdarza się także, iż wynajmując samochód ślubny właściciel współpracuje z kwiaciarnią, gdzie zazwyczaj dekorowany jest samochód. Możemy skorzystać z sugestii i zapoznać się z ofertą polecanej kwiaciarni jednak nie musimy decydować się na jej usługi, jeśli wolimy skorzystać z usługi innej firmy.

Dekoracje florystyczne ozdabiające samochód ślubny zazwyczaj składają się z głównego bukietu usytuowanego na masce oraz dobranych odpowiednio kwiatów przytwierdzonych do klamek. Czasami zamiast głównego bukietu na masce, drobne kwiaty układane są w misterną kompozycję. Pojedyncze kwiaty, umieszcza się także na szybach (należy jednak ostrożnie je dekorować, aby nie zawęzić pola widzenia kierowcy).

Gdzie szukacie inspiracji ślubnych? Możecie polecić jakieś strony lub miejsca w sieci?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIle kosztuje ślub kościelny?
Następny artykułJak zorganizować wieczór kawalerski?

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here