O wyborze alkoholu bardzo często decyduje jego cena. Wbrew pozorom najtańsza ze wszystkich dostępnych możliwości jest wódka. Ważne jest zatem odpowiednie przeliczenie liczby gości, wyodrębnienie niepijącej młodzieży i dzieci oraz ustalenie ile osób należy wliczyć do grupy pijącej. Na tej podstawie należy podliczyć potrzebną ilość butelek wódki i dodatkowo kilka zapasowych. Na weselu przecież nie może zabraknąć alkoholu. Określając liczbę potrzebnych butelek wódki należy przyjąć założenie, że na każda osobę przypada pół litra. Natomiast kupując szampana, którym zostanie wzniesiony pierwszy toast należy przyjąć założenie, że na 5 osób przypada litr tego napoju.

Mimo to, wiele osób odchodzi od tradycyjnego modelu polskiego wesela, gdzie wódka leje się strumieniami a większość wujków już po kolacji nie jest w stanie tańczyć do rytmu. Stąd decyzja o wyborze bardziej wytrawnych alkoholi. Coraz popularniejsze staje się wino, które podawane do obiadu stanowi dla niektórych jedyny alkohol w czasie całego wesela. Tutaj również warto przyjąć pewne założenia, aby wina nie było ani za dużo ani za mało. Przede wszystkim wina nigdy nie pije się dużo, dlatego standardowa butelka 0,7 litra przypada zwykle na około 4-5 osób.

Inną alternatywą dla osób nie pijących wódki w czasie wesela może być piwo. Pojawia się ono jako weselny alkohol coraz częściej. Jednak podobnie jak wino i szampan, piwo nie stanowi głównego weselnego alkoholu dlatego nie powinno być go za dużo. Należy wyliczyć 2 półlitrowe butelki piwa na jedną osobę z wyjątkiem dzieci.

Weselny alkohol, ze względu na jego ilość i cenę najlepiej kupować w hurtowni. Należy jednak wybrać taką, która gwarantuje alkohol naprawdę dobrej jakości, aby gości nie struli się nim już po kilku kieliszkach. Poza tym niedopuszczalne jest podawanie ciepłego alkoholu, w szczególności wódki. Powinna był ona schłodzona do maksymalnie 10°C i na bieżąco podawana chłodna, gdy tylko na stołach zaczyna jej brakować. Doskonałym rozwiązaniem problemu ciepłej wódki, szczególnie kiedy wesele odbywa się latem, a temperatury są wysokie, jest ustawienie na stołach specjalnych pojemników z lodem, do których odstawiana będzie wódka. Dzięki temu długo utrzyma ona swoją niską temperaturę, a goście będą zadowoleni.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŁazanki – przepis
Następny artykułDekoracja samochodu na ślub

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here