Najważniejsze w ślubnym samochodzie jest to, aby był czysty, zadbany i oczywiście sprawny. Przy czym o wyborze modelu samochodu decyduje nie tylko cena jego wynajmu lub wypożyczenia, ale przede wszystkim to, czy swoim stylem będzie pasował do całości ceremonii i jej stylu. Stąd tak popularne współcześnie samochody w stylu retro, sportowe, lub ekskluzywne limuzyny. Jednak bez względu na to, jaki będzie ten samochód, ważny jest jego odpowiedni wystrój i przybranie, utrzymane w podobnej tonacji i kolorystyce, co wystrój całego wesela.

Dekoracja samochodu musi być przede wszystkim estetyczna, ale również praktyczna i bezpieczna podczas jazdy. Ważne jest wykorzystanie takich elementów i dodatków, które będą długo utrzymywały swoją świeżość, szczególnie w przypadku kwiatów oraz które będą łatwe w montażu na karoserii samochodu. Stąd też do dekoracji samochodu ślubnego najczęściej wykorzystuje się kwiaty żywe lub sztuczne, wstążki, balony, kokardy oraz inne dodatki.

Jednak mimo tak dużego i szerokiego wyboru dodatków, najpopularniejsze i najbardziej tradycyjne są kompozycje z kwiatów świeżych. Ważne jest przede wszystkim, aby kwiaty, którymi ozdabiamy samochód były kolorystycznie dobrane do wiązanki ślubnej Panny Młodej, aby były w miarę sztywne, wytrzymałe, łatwo poddawały się modelowaniu w zależności do jakiej dekoracji mają zostać użyte oraz aby nie zniszczyły się podczas jazdy lub ewentualnego deszczu.

Dekorowanie samochodu ślubnego skupia się głównie na przybraniu jego maski, klamek oraz klapy bagażnika. Dekoracją samochodu zajmują się zwykle firmy florystyczne oraz kwiaciarnie, przy czym najlepiej, aby wykonała ją ta sama, która przygotuje wiązankę ślubną Panny Młodej. Wtedy narzeczeni będą mieli pewność, że utrzymane będą w tej samej aranżacji, kolorystyce i przy wykorzystaniu dokładnie tych samych elementów oraz dodatków. Ze względu na to, ważne jest, aby rezerwacji terminu wykonania wiązanki oraz dekoracji samochodu dokonać z dużym wyprzedzeniem. Jeżeli jest to popularna i profesjonalna kwiaciarnia, należy zrobić to nawet 3-4 miesiąc wcześniej, a co najmniej miesiąc wcześniej zdecydować się w jaki sposób i przy użyciu jakich elementów wykonana będzie wiązanka i przybrany samochód, aby firma miała wystarczająco dużo czasu na ich ewentualne zamówienie.

Czy Waszym zdaniem warto specjalnie dekorować samochód z okazji ślubu? Uważacie to za miłą tradycję czy może za dość tandetną fanaberie?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki alkohol na wesele?
Następny artykułJakie prezenty zamiast kwiatów na ślub?

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here