Właśnie tak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o kwiaty ślubne, które zwykle jeszcze tego samego dnia lądują nawet nie w pięknych wazonach, ale w wiaderkach na podłodze, bo jest ich tak dużo, że trudno pomieścić. Poza tym, zwykle natychmiast po ślubie Para Młoda wyjeżdża w podróż poślubną, a po ich powrocie kwiaty są już wysuszone i nadają się jedynie do wyrzucenia. Stąd właśnie coraz popularniejsze jest umieszczanie na zaproszeniach wierszyka bądź notatki informującej gości, żeby zamiast kwiatów, które są nieraz bardzo kosztowne, obdarować ich czymś innym.

Lista najpopularniejszych prezentów, które Młoda Para pragnie otrzymać zamiast kwiatów jest stosunkowo długa. Do tych, które Młode Pary najczęściej chcą otrzymywać należą pluszowe maskotki, słodycze oraz podstawowe przybory szkolne. Narzeczeni najczęściej zostawiają sobie symbolicznego pluszaka lub kilka czekoladek na osłodę i pamiątkę ślubu, a pozostałe otrzymane prezenty przekazują jako dar dla najbardziej potrzebującego Domu Dziecka lub szkoły, której uczniowie ze względu na problemy finansowe rodziców nie posiadają podstawowych przyborów, jak zeszyty, długopisy, linijki czy przybory do rysowania, jak kredki, flamastry, bloki rysunkowe czy kolorowe papiery. Ponadto w Domach Dziecka wielokrotnie ze względu na dużą liczbę wychowanków, brakuje nie tylko przyborów szkolnych, ale samych zabawek, które szczególnie dla małych dzieci są bardzo ważne.

zdjęcia ślubne plenerFot. Dawid Markiewicz

Innym, bardzo popularnym prezentem przekazywanym zgodnie z życzeniem Parze Młodej są kupony Lotto. Wytypowane przez gości liczby niejednokrotnie mogą przynieść Młodej Parze szczęście, a co za tym idzie mniejszą bądź większą wygraną.

Młodzi, którzy jednak pragną zamienić kwiaty na bardziej sentymentalny i trwały prezent, decydują się bardzo często na książki, kwiaty doniczkowe czy drobiazgi do domu, takie jak naczynia, kubki, ściereczki czy obrusy.

Jednym z bardziej popularnych „zamienników” kwiatów są wina, o które Młodzi proszą w zaproszeniach specjalnymi wierszykami lub też najróżniejsze alkohole, które mają uzupełnić barek Nowożeńców.

Co zamiast kwiatów warto by było według Was sprezentować młodej parze? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDekoracja samochodu na ślub
Następny artykułDekoracje kwiatowe na ślub i wesele

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here