Jest to bardzo wzruszająca chwila nie tylko dla Młodej Pary i jej rodziców, ale także dla wszystkich zgromadzonych gości. Z tej okazji bardzo często wykonywana jest piosenka „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej lub inny, ulubiony utwór rodziców. Tradycją jest również, że w trakcie tańca z rodzicami, pary wymieniają się między sobą. To bardzo miły gest świadczący o przyjęciu do rodziny.

Bardzo wielu narzeczonych tuż przed ślubem ma jednak wątpliwości, w jaki sposób zorganizować tego rodzaju podziękowania. Niektórzy wolą z tej części zupełnie zrezygnować, szczególnie jeżeli rodzice to osoby starsze lub zwyczajnie nieśmiałe. Zwykle wtedy młodzi organizują kameralny obiad i przy tej okazji składają rodzicom podziękowania oraz wręczają prezenty. I właśnie tu rodzi się kolejny problem. Co wręczyć rodzicom, aby był to prezent godny tego, co zrobili dla swoich świeżo poślubionych dzieci.

Wiele młodych osób stawia na klasykę i decyduje się na wręczenie rodzicom prezentów klasycznych aczkolwiek nie zbyt oryginalnych. Należą do nich albumy lub ramki ze zdjęciami młodej pary, czy standardowe już kwiaty. Kwiaty jednak niestety bardzo szybko usychają i rzadko pozostają pamiątką na dłużej. Nieco bardziej humorystycznym prezentem są przygotowywane specjalnie na tę okazję dyplomy lub koszulki dla super rodziców.

Coraz częściej nowożeńcy decydują się jednak podziękować rodzicom w nieco inny sposób. Prezenty wybierane są dla nich ze względu na ich upodobania, marzenia czy też gust. Stąd też obecnie rodzice młodej pary otrzymują coraz częściej specjalnie przygotowane na tą okazję kosze słodyczy, puchary dla najlepszych rodziców, telewizory, książki, kwiaty doniczkowe.

W ostatnich latach jednak coraz bardziej popularne stają się, organizowane w ramach prezentu dla rodziców, wycieczki.

Macie jakieś inne pomysły na prezent w ramach podziękowań dla rodziców podczas wesela? Podzielcie się nimi w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPiosenki na pierwszy taniec
Następny artykułPrzesądy ślubne

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here