Sport Jaka muzyka do medytacji i jogi?

Jaka muzyka do medytacji i jogi?

-

Trzeba oczywiście zadbać, by towarzysząca nam w medytacji czy ćwiczeniach muzyka była odpowiednio dobrana i faktycznie wspierała podejmowane przez nas działania, zamiast dekoncentrować i przeszkadzać. Jak ją dobrać? Standardowo, są dwie możliwości: samemu lub zdać się na cudzy wybór.

Decydując się zaufać autorom składanek, mamy bardzo szeroki wybór. W internetowych sklepach muzycznych (jeżeli nie chcemy udać się na poszukiwania w mieście) istnieją działy z muzyką do medytacji i jogi, aczkolwiek często są one przemieszane z muzyką relaksacyjną, powiedzmy bowiem sobie szczerze – utwory, które nadają się do leniuchowania przy kanapie w dużej ilości przypadków spełnią rolę wsparcia dla naszych prób medytowania. Duży i zróżnicowany wybór interesujących albumów znajdziesz na stronie http://www.urodaizdrowie.com.pl/muzyka-relaksacyjna.html.

Nawet największa kolekcja płyt relaksacyjnych może się z czasem znudzić, stąd warto mieć plan awaryjny. Tym może być radio specjalizujące się w delikatnych klimatach. Wśród internetowych stacji można znaleźć wiele takich. Możesz spróbować poszukać czegoś w katalogach tego typu rozgłośni, jak na przykład http://www.polskastacja.pl/.

Decydując się na pełną samodzielność przy doborze utworów, pamiętaj o kilku wyznacznikach, które powinny cechować muzyką nadającą się do jogi czy medytacji. Najlepiej, żeby była to muzyka instrumentalna – nasz umysł działa w ten sposób, że słysząc głos stara się skupić na sensie słów, stąd wokale będą nam przeszkadzały, choćby podświadomie, w osiągnięciu odpowiedniego skupienia. Nie powinna być to również muzyka ze zbyt wysokimi (i co oczywiste, hałaśliwymi) dźwiękami, te bowiem również utrudniają wyciszenie.

Uwaga!

Mając w zanadrzu przygotowany i czekający na odpowiednią chwilę właściwy repertuar możesz już zacząć uciekać od trudów codziennego życia – początki będą pewnie zdecydowanie cięższe od szykowania nastrojowego tła do zmagań, ale nie zrażaj się i powodzenia!

Jaką muzykę do medytacji i jogi Wy najczęściej wybieracie? Jakie są Wasze ulubione zespoły, których wykonawców cenicie najbardziej? Wypowiedzcie się!

Artur Jabłoński

Artur Jabłoński – dziennikarz, copywriter, krytyk literacki. Współpracuje z portalami Onet.pl i kulturalnytorun.pl oraz kilkoma pismami, między innymi pisze recenzje dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowych Książek”. Absolwent filologii polskiej.

 


Nasz specjalista pisze o sobie:

Zasadniczo mam dwie pasje: literaturę i muzykę. W obu nie uznaję żadnych ograniczeń, ciągle poszukuję czegoś nowego, nie odrzucam niczego jedynie na zasadzie przynależności gatunkowej.  Sam koncertuję, gram na gitarze i śpiewam, przede wszystkim utwory wpisujące się w obręb poezji śpiewanej, aczkolwiek jako słuchacz równie często sięgam po melodie daleko odbiegające od tego nurtu, np. downtempo czy trip-hop. Kiedy tylko mogę, czytam, a swoim zdaniem o tym, co przeczytam, dzielę się w recenzjach literackich publikowanych w różnych ogólnopolskich pismach i portalach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak przygotować kotkę do sterylizacji?

Sterylizacja kotów zapobiega rosnącej stale liczbie bezdomnych zwierząt, kotki nie czują „potrzeby macierzyństwa”, a ciąża, poród i okres karmienia bardzo osłabiają organizm. Zabieg sterylizacji jest standardowym zabiegiem, po którym zostaje tylko niewielka blizna, powikłania nie są częstym zjawiskiem, jednak – jak każdy zabieg chirurgiczny – wiąże się z pewnym ryzykiem i wymaga odpowiedniego przygotowania.

Pierwsze objawy cukrzycy

Cukrzyca jest chorobą związana z brakiem reakcji tkanek i narządów naszego organizmu na wytwarzaną w zbyt małych ilościach przez trzustkę insulinę. Zbyt mała jej ilość zaopatrza wraz z krwią wątrobę czy tkanki mięśniowe, a organizm staje się insulino odporny, nie reagując na dawkę. W związku z tym organizm przestaje tolerować glukozę i dochodzi do rozwoju cukrzycy.

Zobacz też

Zdobienie paznokci linerem

Liner to lakier z cienką końcówką z przeznaczeniem do zdobień, dzięki nim można malować cienkie linie na paznokciach. Lakiery tego typu lakierami nie stosuje się pod żele nabłyszczające. Ponieważ pędzelek jest bardzo cienki, jesteśmy w stanie zrobić precyzyjne zdobienia, każdy może wykonywać malowanie tymi lakierami.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: