Sport Jaka muzyka do medytacji i jogi?

Jaka muzyka do medytacji i jogi?

-

Trzeba oczywiście zadbać, by towarzysząca nam w medytacji czy ćwiczeniach muzyka była odpowiednio dobrana i faktycznie wspierała podejmowane przez nas działania, zamiast dekoncentrować i przeszkadzać. Jak ją dobrać? Standardowo, są dwie możliwości: samemu lub zdać się na cudzy wybór.

Decydując się zaufać autorom składanek, mamy bardzo szeroki wybór. W internetowych sklepach muzycznych (jeżeli nie chcemy udać się na poszukiwania w mieście) istnieją działy z muzyką do medytacji i jogi, aczkolwiek często są one przemieszane z muzyką relaksacyjną, powiedzmy bowiem sobie szczerze – utwory, które nadają się do leniuchowania przy kanapie w dużej ilości przypadków spełnią rolę wsparcia dla naszych prób medytowania. Duży i zróżnicowany wybór interesujących albumów znajdziesz na stronie http://www.urodaizdrowie.com.pl/muzyka-relaksacyjna.html.

Nawet największa kolekcja płyt relaksacyjnych może się z czasem znudzić, stąd warto mieć plan awaryjny. Tym może być radio specjalizujące się w delikatnych klimatach. Wśród internetowych stacji można znaleźć wiele takich. Możesz spróbować poszukać czegoś w katalogach tego typu rozgłośni, jak na przykład http://www.polskastacja.pl/.

Decydując się na pełną samodzielność przy doborze utworów, pamiętaj o kilku wyznacznikach, które powinny cechować muzyką nadającą się do jogi czy medytacji. Najlepiej, żeby była to muzyka instrumentalna – nasz umysł działa w ten sposób, że słysząc głos stara się skupić na sensie słów, stąd wokale będą nam przeszkadzały, choćby podświadomie, w osiągnięciu odpowiedniego skupienia. Nie powinna być to również muzyka ze zbyt wysokimi (i co oczywiste, hałaśliwymi) dźwiękami, te bowiem również utrudniają wyciszenie.

Uwaga!

Mając w zanadrzu przygotowany i czekający na odpowiednią chwilę właściwy repertuar możesz już zacząć uciekać od trudów codziennego życia – początki będą pewnie zdecydowanie cięższe od szykowania nastrojowego tła do zmagań, ale nie zrażaj się i powodzenia!

Jaką muzykę do medytacji i jogi Wy najczęściej wybieracie? Jakie są Wasze ulubione zespoły, których wykonawców cenicie najbardziej? Wypowiedzcie się!

Artur Jabłoński

Artur Jabłoński – dziennikarz, copywriter, krytyk literacki. Współpracuje z portalami Onet.pl i kulturalnytorun.pl oraz kilkoma pismami, między innymi pisze recenzje dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowych Książek”. Absolwent filologii polskiej.

 


Nasz specjalista pisze o sobie:

Zasadniczo mam dwie pasje: literaturę i muzykę. W obu nie uznaję żadnych ograniczeń, ciągle poszukuję czegoś nowego, nie odrzucam niczego jedynie na zasadzie przynależności gatunkowej.  Sam koncertuję, gram na gitarze i śpiewam, przede wszystkim utwory wpisujące się w obręb poezji śpiewanej, aczkolwiek jako słuchacz równie często sięgam po melodie daleko odbiegające od tego nurtu, np. downtempo czy trip-hop. Kiedy tylko mogę, czytam, a swoim zdaniem o tym, co przeczytam, dzielę się w recenzjach literackich publikowanych w różnych ogólnopolskich pismach i portalach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak uzyskać kredyt na spłatę pożyczki?

Wielu klientów zaczyna się interesować możliwością uzyskania kredytu na spłatę bieżących zobowiązań kredytowych dopiero wtedy, gdy są zagrożenia niemiłymi konsekwencjami zaległości płatniczych (na przykład wizytą komornika). Dlatego też warto odpowiednio wcześniej wystąpić o przyznanie kredytu konsumpcyjnego, który przyczyni się do unormowania bieżącej sytuacji finansowej.

Psychoterapia systemowa – na czym polega, czy warto?

Podejście systemowe w psychoterapii skupia się przede wszystkim na relacjach społecznych np. małżeńskich w terapii małżeńskiej czy rodzinnych w terapii rodzinnej. Skupia się także na wpływie owych relacji na powstawanie zaburzeń psychicznych i problemów w systemie.

Zobacz też

Lasagne z halibutem – przepis

Lasagna ze szpinakiem czy mięsem to już dobrze znana klasyka. Zaskocz swoich gości lazanią z halibutem!

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: