Przynęty sztuczne w wędkarstwie spinningowym

Dobre przynęty sztuczne to jedne z najważniejszych akcesoriów, jakie powinny znaleźć się w wyposażenia każdego miłośnika wędkarstwa spinningowego. Ich wybór jest obecnie bardzo duży, zatem dopasowanie ich do swoich potrzeb i warunków panujących na łowisku nie stanowi żadnego problemu. Ważne jest, by decydować się na produkty o potwierdzonej jakości! Czym są przynęty sztuczne? Jakie wybrać przynęty na sandacza i na szczupaka? Podpowiadamy!

Co to są przynęty sztuczne?

Przynęty sztuczne stanowią alternatywę dla przynęt naturalnych w postaci robaków, ochotek czy rosówek. Wykonywane są z wysokiej jakości tworzyw, które doskonale imitują żywe przynęty zarówno pod względem kształtu, koloru, jak i sposobu poruszania się w wodzie. Ich zadaniem jest wabienie określonych gatunków ryb, dlatego warto je właśnie pod tym kątem wybierać. Inne przynęty będą bowiem pożądane przy połowie szczupaka, a inne przy zasiadce na sandacza.

Najpopularniejsze rodzaje przynęt sztucznych wykorzystywanych w wędkarstwie spinningowym to: przynęty gumowe, woblery, błystki obrotowe, błystki wahadłowe, chatterbaity, spinnerbaity, cykady, wirujące ogonki, mandule oraz paralonki. Wybieraj spośród szerokiego wachlarza różnorodnych przynęt i ciesz się skutecznym połowem w każdych warunkach i o każdej porze roku.

Jakie sztuczne przynęty na sandacza?

Wybierając sztuczne przynęty na sandacza, zwróć uwagę na woblery Rapala. Są to bardzo cenione przynęty, charakteryzujące się wyjątkowo atrakcyjną pracą, która skutecznie wabi drapieżniki w miejsce połowu. Woblery te są niesamowicie łowne i z łatwością poradzą sobie nawet z bardzo dużymi okazami. Przynęty spinningowe marki Rappala występują w rozmaitych kolorach. Dzięki temu, że wybór jest naprawdę duży, bez problemu uda Ci się wybrać najskuteczniejszy model do warunków, jakie panują na łowisku.

Jakie sztuczne przynęty na szczupaka?

Jeśli chcesz zapolować na prawdziwego króla polskich wód, postaw na sprawdzone przynęty. Jedne z najczęściej polecanych przynęt na szczupaka to oczywiście gumy Keitech. Ich największe rozmiary doskonale sprawdzają się podczas poszukiwania tego drapieżnika. Wędkarze spinningowi najchętniej sięgają po przynęty z serii Easy Shiner oraz Swing Impact FAT, które wyróżniają się bardzo charakterystyczną pracą. Dzięki temu skutecznie wabią one szczupaki w miejsce połowu. Warto również dodać, że ich cecha szczególna to bardzo różnorodna kolorystyka, co sprawia, że bardzo łatwo możesz dopasować przynętę do swoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here