Święta Jak zrobić laurkę na Dzień Matki?

Jak zrobić laurkę na Dzień Matki?

-

Najszybszy i najprostszy sposób zrobienia laurki to: bierzemy karton papieru (formatA4) może być biały albo kolorowy, to już zależy od nas. Zginamy go na pół. W środku powinno być miejsce na na wpisanie życzeń, ale możemy także ozdobić środek dodatkowo kolorowymi wzorami. Na okładce możemy narysować bukiet kwiatów, serduszka i to co jeszcze przyjdzie nam do głowy. Dopisujemy koniecznie „Kochanej Mamie”. Możemy także narysować na przykład serce i wkleić w nie zdjęcie dziecka, jeśli bedzie to prezent od dziecka.

Bardziej pracochłonna będzie laurka, którą wykonamy przy wykorzystaniu włóczki, koralików, koronek, bibuły i guziczków. Z wszystkich tych drobiazgów układamy na przykład kwiatki. Z zielonej włóczki możemy zrobić łodygi. Z bibuły listki. Płatki kwiatów możemy wyciąć ze skrawków materiału, które nakleimy wokół koralika. Możemy także z materiału i koronek zrobić na okładce wypukłe serduszko czy nakleić uśmiechniętą buzią. Na wszelki wypadek zanim zaczniemy naklejać nasze wzory ułóżmy je z boku na próbę. Pamiętajmy także by dzieci, które robią takie laurki nie zostały same. Do ich wykonywania potrzebujemy nożyczek i innych ostrych narzędzi, dla maluchów mogą być niebezpieczne.

Nasza laurka może wyglądąć zupełnie inaczej. Możemy zrobić ją na wzór zaproszenia ślubnego. Kartkę nie składamy wówczas na pół, ale na trzy części. Dzielimy karton na trzy równe części i zaginamy część górną i dolną. Na środku będzie miejsce na nasze życzenia. Dodatkowo laurkę możemy ozdobić wstążką, którą obwiążemy kartonik. Możemy także przymocować do niego kwiatka. Taka laurka nadaje się doskonale do wysłania. Dokupujemy do niej kopertę i niespodzianka gotowa.

Uwaga!

Nasza laurka nie musi być mała. Możemy na przykład wyciąć z papieru gigantyczne serce. Wpisujemy na nim życzenia, doklejamy kwiatki i wręczamy mamie. Możemy także zrobić laurkę, która będzie ozdobiona jak tradycyjna laurka, ale będzie dużo większa. Wykonanie laurki nie jest ograniczone żadnymi zasadami. Najważniejsze, że jest to nasz pomysł i własnoręczne wykonanie.

Który pomysł najbardziej Wam się podoba? A może macie inne propozycje? Dajcie znać, jaką laurkę zrobiliście 🙂

Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak ochronić siewki?

Odpowiednio przygotowane klosze ochronne pomagają naszym siewkom przeżyć. Poza ochroną siewek i sadzonek, mają one również inną zaletę: ogrzewają ziemię przed posadzeniem roślin oraz zatrzymują wilgoć w podłożu. Najczęściej stosuje się klosze przezroczyste – szklane lub plastikowe.

Podatek od darowizny

Otrzymanie darowizny, czyli przysporzenie majątkowe na naszą korzyść, oznacza, że zwiększył się nasz majątek i tym samym należy zapłacić podatek adekwatny do kwoty przysporzenia. Istnieje wiele przepisów zwalniających obdarowanego z konieczności płacenia podatku, lecz jedynie w pewnych okolicznościach lub do pewnej granicy wartości przedmiotu darowizny.

Zobacz też

Jaka kara za handel na allegro?

Gdy sprzedajemy towary na portalach aukcyjnych typu allegro, warto wiedzieć, czy przypadkiem nie musimy rozliczyć się z fiskusem.

Trybunki konferencyjne dla każdego przedsiębiorcy

Zdarza Ci się organizować lokalne kampanie marketingowe lub różnego rodzaju spotkania, konferencje, czy nawet wystawiać swoich przedstawicieli handlowych na...

Czy warto ozonować mieszkanie? Sprawdź jak wybrać generator ozonu

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dodatkowych i wygodnych funkcji oferuje nam nowoczesna technologia. Równie często bagatelizujemy ją...

Może Cię zainteresuje: