Jednym z podstawowych produktów oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe są polisy na życie. Im szybciej zdecydujemy się na taki rodzaj polisy, tym mniej za nią zapłacimy. Ubezpieczyciele bardzo często kierują się tzw. tabelami trwania życia i na jej podstawie szacują ile potencjalny klient może przeżyć lat, dlatego im człowiek młodszy i zdrowszy, tym mniej zapłaci za polisę. Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie na ubezpieczeniu jest porównanie ofert towarzystw. Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się oczywista, ale często korzystamy z ofert znanej nam już wcześniej firmy i nie sprawdzamy ofert konkurencyjnych ubezpieczycieli. Może jednak się okazać, iż dana polisa jest dużo droższa niż w pozostałych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Przy zakupie jakiejkolwiek polisy bardzo ważne, aby produkt był w stu procentach dopasowany do naszych potrzeb, a najlepszym tego przykładem jest ubezpieczenie mieszkania. W Polsce nie ma za bardzo sensu ubezpieczać się od trzęsień ziemi, nie jest potrzebne również ubezpieczenie mieszkania od powodzi, jeśli mieszkamy w bloku na 10 piętrze. Wyłączając te dodatki z naszej polisy, z pewnością zapłacimy taniej.

Jeżeli jesteśmy już przy ubezpieczeniu mieszkania, warto zapewnić swojemu lokum dodatkowe zabezpieczenia (alarm, solidny zamek antywłamaniowy), ponieważ wtedy również możemy liczyć na zniżkę przy ubezpieczeniu. Innym ważnym sposobem płacenia niższych składek są negocjacje z agentami ubezpieczeniowymi. Jeżeli uznamy, że dana polisa jest za droga można zapytać agenta, jakie jego firma posiada zniżki. Pracownicy towarzystw ubezpieczeniowych nie zawsze informują nas o możliwościach jakie posiada dana polisa, dlatego warto ich naciskać w kwestiach zniżek. Sposób płatności za daną składkę również daje nam możliwość jej obniżenia. W większości firm ubezpieczeniowych, jeżeli zapłacimy za cały rok z góry zyskamy od kilku do kilkunastu procent rocznie. Dotyczy to m. in. ubezpieczeń na mieszkanie, dom czy samochód.

A Wy w jaki sposób staracie się zaoszczędzić na ubezpieczeniu? Zapraszam do wypowiadania się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKto podlega ubezpieczeniom obowiązkowym?
Następny artykułJak dobrać muzykę na imprezę?

Łukasz Latacz – absolwent politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (specjalność Europejska). Główne doświadczenie zawodowe zdobył jednak w instytucjach finansowych jako Doradca Klienta w Banku PKO BP oraz Banku BGŻ. W międzyczasie ukończył również studia podyplomowe Szkoły Biznesu organizowane przez Politechnikę Krakowską oraz Central Connecticut State University.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moja przygoda z tematyką bankowości i finansów rozpoczęła się dość przypadkowo, ale trwa do dziś. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie, ponieważ cały czas coś się w tej dziedzinie zmienia. Z racji ukończonych studiów interesuję się również polityką, choć jest ona czasem bardzo brutalna i denerwująca, zwłaszcza w naszym kraju.

W wolnym czasie słucham dobrej muzyki rockowej i czytam książki. Moją pasją jest również piłka nożna.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here