Dokumenty List intencyjny - wzór

List intencyjny – wzór

-

List intencyjny nie został w polskim prawie uregulowany, stąd też w chwili obecnej, mimo praktycznego upowszechniania się w praktyce, nie do końca wiadomo, jak należy traktować tę formę składnia oświadczeń woli drugiej stronie. List intencyjny (letter of intent, une lettre d’intention) polega na wymianie przez przedsiębiorców dokumentów obejmujących wolę zawarcia przyszłej umowy definitywnej lub nawet określenie takiego stanowiska stron w jednym dokumencie.

List intencyjny nie może być jednakże traktowany jako umowa przedwstępna –  potwierdza to stanowisko zawarte w Wyroku Sądu Najwyższego – Izba Cywilna z dnia 6 października 2011 r. (V CSK 425/2010; LexPolonica nr 3043060), zgodnie z którym: „Wspólny list intencyjny, zawierający oświadczenie woli obu stron, z reguły wyraża jedynie wolę zawarcia umowy po przeprowadzeniu negocjacji”. Celem listu intencyjnego jest wyrażenie woli przez obu lub jednego potencjalnego kontrahenta woli (chęci, motywacji) do zawarcia w przyszłości określonej umowy – jednakże po przeprowadzeniu negocjacji i ustaleniu indywidualnych warunków przed jej definitywnym zawarciem.

List intencyjny będzie zatem oficjalną formą wyrażenia zainteresowania zawarciem określonej umowy – przez wskazanie źródła z którego nadawca listu dowiedział się o określonej transakcji, ze wskazaniem warunków proponowanych adresatowi listu oraz wskazaniem chęci zawarcia umowy. List intencyjny może również określać reguły dłuższej współpracy stron przy realizacji odpowiedniego zadania inwestycyjnego. W niektórych systemach prawnych list intencyjny został uregulowany – jednakże w Polsce brak jest odpowiednich regulacji prawnych, stąd też list intencyjny może być przez strony kształtowany dowolnie. Poniżej wzór listu dotyczącego propozycji, chęci zawarcia umowy przedwstępnej sprzedaży w bardzo oficjalnej formie – zawierający niektóre postanowienia i warunki proponowanej kontrahentowi umowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sądowy podział spadku

Zdarza się, że spadkobiercy, którzy nabyli spadek, nie mogą porozumieć się w sprawie dokonania jego podziału. W takiej sytuacji każdy z nich może domagać się przeprowadzenia sądowego działu spadku.

Pierwsza wizyta z córką u ginekologa

Rozmowa z naszymi dziećmi jest kluczem do rozwiązywania codziennych kłopotów. Rozmową można wiele sytuacji polepszyć, wytłumaczyć wiele zachowań, pocieszyć. Jest bardzo ważna by nasze dzieci zdrowo się rozwijały i miały poczucie, że je kochamy, szanujemy i zdajemy sobie sprawę z ich potrzeb. Takie poczucie daje dziecku poczucie bezpieczeństwa we własnym świecie.

Zobacz też

Energoterapia – informacje

Zmęczenie, stres, zbyt mała ilość snu lub bezsenność, zaburzenia łaknienia i problemy z koncentracją to trudności, z którymi współcześnie boryka się coraz więcej osób. Uciekają się oni do wielu sposobów, aby zmienić swoje życie, złagodzić wyraźnie odczuwalne skutki złego trybu życia i powrócić do dawnej formy. Sposobów na tego rodzaju rozwiązanie problemów jest wiele.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: