Dokumenty List intencyjny - wzór

List intencyjny – wzór

-

List intencyjny nie został w polskim prawie uregulowany, stąd też w chwili obecnej, mimo praktycznego upowszechniania się w praktyce, nie do końca wiadomo, jak należy traktować tę formę składnia oświadczeń woli drugiej stronie. List intencyjny (letter of intent, une lettre d’intention) polega na wymianie przez przedsiębiorców dokumentów obejmujących wolę zawarcia przyszłej umowy definitywnej lub nawet określenie takiego stanowiska stron w jednym dokumencie.

List intencyjny nie może być jednakże traktowany jako umowa przedwstępna –  potwierdza to stanowisko zawarte w Wyroku Sądu Najwyższego – Izba Cywilna z dnia 6 października 2011 r. (V CSK 425/2010; LexPolonica nr 3043060), zgodnie z którym: „Wspólny list intencyjny, zawierający oświadczenie woli obu stron, z reguły wyraża jedynie wolę zawarcia umowy po przeprowadzeniu negocjacji”. Celem listu intencyjnego jest wyrażenie woli przez obu lub jednego potencjalnego kontrahenta woli (chęci, motywacji) do zawarcia w przyszłości określonej umowy – jednakże po przeprowadzeniu negocjacji i ustaleniu indywidualnych warunków przed jej definitywnym zawarciem.

List intencyjny będzie zatem oficjalną formą wyrażenia zainteresowania zawarciem określonej umowy – przez wskazanie źródła z którego nadawca listu dowiedział się o określonej transakcji, ze wskazaniem warunków proponowanych adresatowi listu oraz wskazaniem chęci zawarcia umowy. List intencyjny może również określać reguły dłuższej współpracy stron przy realizacji odpowiedniego zadania inwestycyjnego. W niektórych systemach prawnych list intencyjny został uregulowany – jednakże w Polsce brak jest odpowiednich regulacji prawnych, stąd też list intencyjny może być przez strony kształtowany dowolnie. Poniżej wzór listu dotyczącego propozycji, chęci zawarcia umowy przedwstępnej sprzedaży w bardzo oficjalnej formie – zawierający niektóre postanowienia i warunki proponowanej kontrahentowi umowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Korepetycje – czy warto?

Złotym okresem dla korepetycji jest rok szkolny. Dodatkowo płatna nauka nierzadko jest jedynym kołem ratunkowym dla uczniów zagrożonych ocenami niedostatecznymi na zakończenie semestru. Dla niektórych korepetycje są okazją do utrwalania zdobytej wiedzy, utwierdzania się w swoich umiejętnościach oraz zdobywania nowych. Czy warto jest brać korepetycje?

Na co pomaga zielona herbata?

Kawa i czarna herbata królują wśród ulubionych napojów Polaków. Niemniej od pewnego czasu coraz więcej sympatyków zyskuje herbata zielona. Jakie ma właściwości i jakie korzyści może przynieść dla naszego zdrowia?

Zobacz też

Błonnik – właściwości odżywcze

Błonnik pokarmowy wspomaga pracę organizmu na wielu frontach, a jego rola nie ogranicza się jedynie do poprawy perystaltyki jelit. Potrzebujemy go wszyscy i w każdym okresie życia: od niemowlęctwa do późnej starości. Błonnik nie zwiększa kaloryczności pokarmu, ale daje nam siłę w inny sposób: reguluje pracę układu pokarmowego i w ten sposób pomaga zachować prawidłowe działanie ustroju.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: