Dokumenty List intencyjny - wzór

List intencyjny – wzór

-

List intencyjny nie został w polskim prawie uregulowany, stąd też w chwili obecnej, mimo praktycznego upowszechniania się w praktyce, nie do końca wiadomo, jak należy traktować tę formę składnia oświadczeń woli drugiej stronie. List intencyjny (letter of intent, une lettre d’intention) polega na wymianie przez przedsiębiorców dokumentów obejmujących wolę zawarcia przyszłej umowy definitywnej lub nawet określenie takiego stanowiska stron w jednym dokumencie.

List intencyjny nie może być jednakże traktowany jako umowa przedwstępna –  potwierdza to stanowisko zawarte w Wyroku Sądu Najwyższego – Izba Cywilna z dnia 6 października 2011 r. (V CSK 425/2010; LexPolonica nr 3043060), zgodnie z którym: „Wspólny list intencyjny, zawierający oświadczenie woli obu stron, z reguły wyraża jedynie wolę zawarcia umowy po przeprowadzeniu negocjacji”. Celem listu intencyjnego jest wyrażenie woli przez obu lub jednego potencjalnego kontrahenta woli (chęci, motywacji) do zawarcia w przyszłości określonej umowy – jednakże po przeprowadzeniu negocjacji i ustaleniu indywidualnych warunków przed jej definitywnym zawarciem.

List intencyjny będzie zatem oficjalną formą wyrażenia zainteresowania zawarciem określonej umowy – przez wskazanie źródła z którego nadawca listu dowiedział się o określonej transakcji, ze wskazaniem warunków proponowanych adresatowi listu oraz wskazaniem chęci zawarcia umowy. List intencyjny może również określać reguły dłuższej współpracy stron przy realizacji odpowiedniego zadania inwestycyjnego. W niektórych systemach prawnych list intencyjny został uregulowany – jednakże w Polsce brak jest odpowiednich regulacji prawnych, stąd też list intencyjny może być przez strony kształtowany dowolnie. Poniżej wzór listu dotyczącego propozycji, chęci zawarcia umowy przedwstępnej sprzedaży w bardzo oficjalnej formie – zawierający niektóre postanowienia i warunki proponowanej kontrahentowi umowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Koszyczek na drobiazgi na szydełku – jak zrobić?

Gruba włóczka bawełniana, równie grube szydełko – i już można zawalczyć z bałaganem w naszej łazience czy w szufladach. Opisany tu koszyczek możesz dostosować do swoich potrzeb – może być on wyższy lub niższy, szerszy kub węższy. Możesz go również usztywnić plastikowym kubeczkiem, jeśli ma pomieścić ołówki czy pędzelki do makijażu. Do czego by nie służył, zawsze będzie wyglądał równie uroczo i dekoracyjnie.

Jak najtaniej dojechać z lotniska do centrum miasta?

Podróżując tanimi liniami, często spotkamy się z sytuacją, w której po wylądowaniu musimy pokonać jeszcze kilkadziesiąt kilometrów, by dostać się do centrum miasta. A taki transport bywa bardzo kosztowny. Podpowiadamy, jak uniknąć zbędnych wydatków w podróży.

Zobacz też

Kreowanie wizerunku firmy

W okresie trudności jakie przechodzą firmy w warunkach kryzysu łatwo jest o niewłaściwe decyzje. Zbyt drastyczne cięcia wynagrodzeń, nieprzemyślana redukcja zatrudnienia, nieetyczne posunięcia wobec konkurentów to tylko niektóre „zarzuty” jakie można wysnuć wobec obecnie działających firm.

Zegarek z fazami księżyca – komu się przydaje?

Obserwowanie faz księżyca to nie tylko domena wróżek czy miłośników astronomii. Nowoczesna technologia pozwala na obserwacje cyklu księżycowego bez...

Botwinka – jak zrobić tę przepyszną wiosenną zupę?

Początek wiosny to idealny czas, by korzystać ze świeżych i młodych warzyw. Królową wiosennych zup jest zupa z botwiny....

Może Cię zainteresuje: