Dokumenty Umowa najmu lokalu mieszkalnego - wzór

Umowa najmu lokalu mieszkalnego – wzór

-

Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego przez umowę najmu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz. Powyższe elementy muszą zostać zawarte w umowie.

Umowa powinna określać przedmiot najmu (opis mieszkania, jego powierzchnia, wyposażenie itp.), cenę czynszu, czas trwania najmu – oraz dodatkowo, w zależności od potrzeb – obowiązek zapłaty kaucji, zgodę lub zakaz podnajmowania lokalu, ilość osób, które mogą mieszkać z najemcą,  sposób regulowania opłat za media.

Teoretycznie umowa najmu nie musi mieć formy pisemnej – lecz zgodnie z art. 660 Kodeksu cywilnego stanowi, iż umowa najmu nieruchomości lub pomieszczenia na czas dłuższy niż rok powinna być zawarta na piśmie. W razie niezachowania tej formy poczytuje się umowę za zawartą na czas nie oznaczony – co ma znaczenie dla okresów wypowiedzenia umowy najmu.

Należy wskazać, że zgodnie z art. 672 k.c. zwłoka najemcy z zapłatą czynszu, co najmniej za dwa pełne okresy płatności, skutkuje tym, że wynajmujący ma prawo wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Burrito – przepis

Burito to jedno z najbardziej charakterystycznych i smacznych dań kuchni meksykańskiej. Można je spotkać w wielu wariantach smakowych przygotowywane na wiele sposobów. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularny i najczęściej spotykany sposób podawania burito w Polsce, które można samodzielnie wykonać w domu.

Jak rozmnażać rośliny przez odkłady?

Rozmnażanie przez odkłady jest bardzo prostym i przyjemnym sposobem rozmnażania roślin. Jest to również główny sposób rozmnażania wszystkich pnączy. Rozmnażanie w ten sposób rozpoczynamy w okresie wiosennym, wybierając do tego pędy zeszłoroczne. Aby ułatwić ukorzenienie, możemy wspomóc się bardzo popularnymi ostatnio środkami chemicznymi – ukorzeniaczami.

Zobacz też

Czarny PR – co to jest?

Wiele razy można było poczytać o wpadkach różnych firm w prasie. Ktoś nagle gdzieś coś komuś szepnął, i choć nie wiadomo skąd wzięła się plotka, już wszyscy ją powtarzają, a firma wije się tłumacząc i łagodząc sytuację. I już nie jest ważne, czy to prawda, czy nie – łatka przylgnęła. A czy to był przypadek, czy czarny PR, wie tylko ten, kto informację puścił w obieg…

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: