Dokumenty Umowa najmu lokalu mieszkalnego - wzór

Umowa najmu lokalu mieszkalnego – wzór

-

Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego przez umowę najmu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz. Powyższe elementy muszą zostać zawarte w umowie.

Umowa powinna określać przedmiot najmu (opis mieszkania, jego powierzchnia, wyposażenie itp.), cenę czynszu, czas trwania najmu – oraz dodatkowo, w zależności od potrzeb – obowiązek zapłaty kaucji, zgodę lub zakaz podnajmowania lokalu, ilość osób, które mogą mieszkać z najemcą,  sposób regulowania opłat za media.

Teoretycznie umowa najmu nie musi mieć formy pisemnej – lecz zgodnie z art. 660 Kodeksu cywilnego stanowi, iż umowa najmu nieruchomości lub pomieszczenia na czas dłuższy niż rok powinna być zawarta na piśmie. W razie niezachowania tej formy poczytuje się umowę za zawartą na czas nie oznaczony – co ma znaczenie dla okresów wypowiedzenia umowy najmu.

Należy wskazać, że zgodnie z art. 672 k.c. zwłoka najemcy z zapłatą czynszu, co najmniej za dwa pełne okresy płatności, skutkuje tym, że wynajmujący ma prawo wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak się przyznać żonie do zdrady?

Jeżeli jesteś mężem, który zdradził żonę, z pewnością zmagasz się z dylematem, czy i w jaki sposób jej o tym powiedzieć. Przyznanie się do zdrady wymaga naprawdę wiele odwagi. Zanim więc szczerze porozmawiasz z żoną, powinieneś się do tego odpowiednio przygotować. Jak zatem przyznać się do zdrady?

Babka gotowana – przepis

Tradycyjne ciasto przygotowane w nieco inny sposób to babka gotowana. Najlepiej podać ją z polewą, smaczna jest też z lukrem. Lista składników, jakie będą potrzebne, nie jest zbyt długa ani bardzo skomplikowana.

Zobacz też

Jak zachęcić dziecko do przedszkola?

Zdarza się, że dziecko nie chce chodzić do przedszkola bądź nagle zgłasza swój sprzeciw, aby następnego dnia pozostać w domu. Często dzieje się tak w pierwszych dniach uczęszczania do przedszkola, kiedy dziecko potrzebuje czasu, żeby się zaaklimatyzować w nowym miejscu i grupie rówieśniczej.

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: