Dokumenty Umowa kupna-sprzedaży samochodu - wzór

Umowa kupna-sprzedaży samochodu – wzór

-

Umowa sprzedaży samochodu jest popularną umową. Przedmiot umowy sprzedaży samochodu powinien zostać szczegółowo opisany – zwłaszcza umowa powinna określać wszelkie istotne parametry pojazdu, także poza tymi wskazanymi we wzorze: np. rodzaj samochodu, masa własna, dopuszczalna ładowność, rodzaj paliwa – oczywiście w zależności od przeznaczenia i charakteru sprzedawanego pojazdu.

Strony umowy przed dokonaniem transakcji powinny dokonać oględzin samochodu – wszelkie istniejące w pojeździe i wykryte usterki można wymienić w umowie, zwłaszcza, gdy mają one wpływ na obniżenie wartości rynkowej pojazdu. Odbiór samochodu oraz jego wydanie najczęściej mają miejsce po dokonaniu zapłaty ceny –  nie należy wydawać pojazdu, jeżeli cena nie została zapłacona, gdyż pokwitowanie odbioru pieniędzy w umowie może skutkować niemożnością udowodnienia, że kupujący nie zapłacił ceny pojazdu. Jeżeli cena nie została uiszczona w całości – należy zaznaczyć ten fakt w umowie i określić termin zapłaty pozostałej kwoty.

W przypadku sprzedaży samochodu należy pamiętać o tym, by nabywca pojazdu zgłosił fakt zakupu w wydziale komunikacji urzędu gminy czy powiatu – w celu jego przerejestrowania. Należy także pamiętać o obowiązkowym ubezpieczeniu OC pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co to jest dyskalkulia?

Specyficzne trudności w uczeniu się matematyki zwane dyskalkulią najczęściej są diagnozowane u osób z dysleksją. Tylko 1% uczniów ma zdiagnozowaną dyskalkulię niepowiązanej z innymi trudnościami w uczeniu się.

Jak przygotować się do Sylwestra?

Sylwester to jeden z najważniejszych dni w roku. Wiążemy z nim wielkie nadzieje. Mamy noworoczne postanowienia, obiecujemy sobie, że wszystko zaczniemy od początku. Brzmi poważnie, dlatego na sylwestrową noc musimy być świetnie przygotowani.

Zobacz też

Czy wierzyć w sny?

Pomimo ogromnej wiedzy na temat ludzkiej fizjologii, jakiej dostarcza nam współczesna nauka, obrazy senne nadal wzbudzają naszą ciekawość i stanowią dla nas niezgłębioną tajemnicę. Od wieków starano się wyjaśnić, co oznaczają konkretne marzenia we śnie, dlatego stworzono wiele rodzajów senników, po które czasami sięgamy. Czy jednak powinniśmy wierzyć w sny?

Pompa próżniowa – jak wybrać, montować i eksploatować?

Coraz częściej zdarza się, że nawet we własnych domach i mieszkaniach montujemy systemy klimatyzacji. Oczywiście w prywatnych obiektach są...

Autos – sprawdzony dostawca wysokiej klasy części zamiennych do pojazdów użytkowych

W przypadku firm, które dysponują flotą pojazdów użytkowych, szybka dostawa części zamiennych jest na wagę złota. Właśnie dlatego warto...

Może Cię zainteresuje: