Dokumenty Umowa kupna-sprzedaży samochodu - wzór

Umowa kupna-sprzedaży samochodu – wzór

-

Umowa sprzedaży samochodu jest popularną umową. Przedmiot umowy sprzedaży samochodu powinien zostać szczegółowo opisany – zwłaszcza umowa powinna określać wszelkie istotne parametry pojazdu, także poza tymi wskazanymi we wzorze: np. rodzaj samochodu, masa własna, dopuszczalna ładowność, rodzaj paliwa – oczywiście w zależności od przeznaczenia i charakteru sprzedawanego pojazdu.

Strony umowy przed dokonaniem transakcji powinny dokonać oględzin samochodu – wszelkie istniejące w pojeździe i wykryte usterki można wymienić w umowie, zwłaszcza, gdy mają one wpływ na obniżenie wartości rynkowej pojazdu. Odbiór samochodu oraz jego wydanie najczęściej mają miejsce po dokonaniu zapłaty ceny –  nie należy wydawać pojazdu, jeżeli cena nie została zapłacona, gdyż pokwitowanie odbioru pieniędzy w umowie może skutkować niemożnością udowodnienia, że kupujący nie zapłacił ceny pojazdu. Jeżeli cena nie została uiszczona w całości – należy zaznaczyć ten fakt w umowie i określić termin zapłaty pozostałej kwoty.

W przypadku sprzedaży samochodu należy pamiętać o tym, by nabywca pojazdu zgłosił fakt zakupu w wydziale komunikacji urzędu gminy czy powiatu – w celu jego przerejestrowania. Należy także pamiętać o obowiązkowym ubezpieczeniu OC pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak pozbyć się rybików?

Rybiki to nic innego jak małe, srebrne i ruchliwe bezskrzydłowe owady lubiące ciemne, ciepłe i wilgotne pomieszczenia. Z tych powodów ich ulubionym miejscem w domu jest łazienka.

Luźne upięcie włosów kręconych – Videoporada

Najbardziej efektownie kręcone włosy wyglądają rozpuszczone ... albo luźno upięte. Pierwsza wariant nie wymaga zachodu, drugiego nauczysz się oglądając tę poradę.

Zobacz też

Jak tanio podróżować?

Jest wiele sposobów, aby tanio podróżować. Tani transport zapewnia przede wszystkim korzystanie z lokalnych przewoźników oraz z autostopa. Przemieszczając się po danym kraju w ten sposób, zaoszczędzimy spore sumy pieniędzy, jednak musimy się liczyć z długim czasem oczekiwania bądź przejazdu. Aby dostać się jednak za granicę w niedrogi sposób, trzeba spędzić dużo czasu, przeszukując strony internetowe.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: