Dokumenty Umowa sprzedaży - wzór

Umowa sprzedaży – wzór

-

Zgodnie z przepisem art. 535 Kodeksu cywilnego, przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.

Każda umowa sprzedaży powinna zawierać zwłaszcza wskazanie: stron umowy sprzedaży (sprzedającego i kupującego), opis przedmiotu sprzedaży – zwłaszcza parametry przedmiotu oraz cechy charakterystyczne, cenę wyrażoną w pieniądzu. Przedmiotem umowy sprzedaży mogą być: prawo własności rzeczy, energia, zbywalne prawa (np. wierzytelności) oraz kompleksy składające się z rzeczy i praw – takie jak np. spadek czy też przedsiębiorstwo.

Należy wskazać, że nie każda umowa sprzedaży powinna mieć określoną formę – decydują o tym przepisy szczególne, np. w przypadku sprzedaży nieruchomości zastrzegające formę aktu notarialnego pod rygorem nieważności lub też wola stron umowy. Jeżeli strony przyjmują formę pisemną pod rygorem nieważności – należy jej przestrzegać dokonując zmian w umowie lub składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Niezależnie od powyższego, dla celów dowodowych – warto jest zawrzeć umowę sprzedaży na piśmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak powiedzieć pracownikowi o zwolnieniu?

Kiedy mówimy lub myślimy o zwolnieniach, najczęściej mamy na myśli zwalnianych pracowników. Ale mechanizm derekrutacji boleśnie dotyka także pracodawców zmuszonych do zwolnień trudną sytuacją ekonomiczną. Zdaniem ekspertów ich stres jest często prawie równie silny jak zwalnianego pracownika.

Jak prowadzić księgowość w małej firmie?

Początkowy okres prowadzenia działalności gospodarczej dla nowego przedsiębiorcy to czas bardzo trudny, najczęściej okupiony wieloma nietrafnymi decyzjami, które dają mu wiedzę na przyszłość. Nie każde wydarzenie da się przewidzieć, nie na każde też przedsiębiorca będzie umiał w porę i w odpowiedni sposób zareagować.

Zobacz też

Jakie oświetlenie do pokoju dziecka?

Nasze pociechy z reguły nie lubią, a często nawet boją się ciemności. Z tego właśnie względu warto zadbać o odpowiednie oświetlenie pokoju dziecięcego. Umiejętne rozmieszczenie źródeł światła może sprawić, że w ciągu dnia pokój stanie się radosnym miejscem do zabaw lub wygodnym kątem do nauki, zaś w nocy – po prostu bezpiecznym schronieniem.

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Zastosowanie płytek ceramicznych Aparici Carpet

Tytułowy model płytek to bez wątpienia produkt wyjątkowy. To wynik efektownych przetarć stonowanych kolorów i metalizowanych, oryginalnych dodatków. Dzięki...

Może Cię zainteresuje: