Dokumenty Umowa sprzedaży - wzór

Umowa sprzedaży – wzór

-

Zgodnie z przepisem art. 535 Kodeksu cywilnego, przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.

Każda umowa sprzedaży powinna zawierać zwłaszcza wskazanie: stron umowy sprzedaży (sprzedającego i kupującego), opis przedmiotu sprzedaży – zwłaszcza parametry przedmiotu oraz cechy charakterystyczne, cenę wyrażoną w pieniądzu. Przedmiotem umowy sprzedaży mogą być: prawo własności rzeczy, energia, zbywalne prawa (np. wierzytelności) oraz kompleksy składające się z rzeczy i praw – takie jak np. spadek czy też przedsiębiorstwo.

Należy wskazać, że nie każda umowa sprzedaży powinna mieć określoną formę – decydują o tym przepisy szczególne, np. w przypadku sprzedaży nieruchomości zastrzegające formę aktu notarialnego pod rygorem nieważności lub też wola stron umowy. Jeżeli strony przyjmują formę pisemną pod rygorem nieważności – należy jej przestrzegać dokonując zmian w umowie lub składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Niezależnie od powyższego, dla celów dowodowych – warto jest zawrzeć umowę sprzedaży na piśmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zmienić umowę spółki jawnej?

Powstanie spółki jawnej, jej funkcjonowanie, a także zmiany w umowie, regulowane są przez Kodeks Spółek Handlowych. (Dz.U. Nr 94) Przepisy kodeksu, a także charakter spółki jawnej jako spółki osobowej mówią, że zmiana umowy wymaga zgody wszystkich wspólników. Zmiany dokonujemy przez sporządzenie aneksu do umowy, w formie pisemnej pod rygorem nieważności, wymaga ona także zgłoszenia do Krajowego Rejestru Sądowego (art. 26§ 2 k.s.h).

Jak rozjaśnić zdjęcie w Photoshopie?

Zdarza się, że po obfitującym w udane kadry dniu zdjęciowym, wracamy do domu, z niecierpliwością zgrywając zdjęcia do komputera, a po ich otwarciu okazuje się, że część jest niedoświetlona. Częstą przyczyną tego stanu rzeczy, jest wyświetlacz LCD naszego aparatu, który pomimo, iż niezwykle pomocny, zazwyczaj przekłamuje obraz. Dobrym rozwiązaniem może okazać się przyciemnienie go o jedną lub dwie działki. Najlepiej porównać obraz z wyświetlacza aparatu do tego widzianego na monitorze i wyrównać pomiędzy nimi jasność.

Zobacz też

Jak prowadzić szkolenie metodą teatr wyobraźni?

Pod teatrem wyobraźni kryje się szereg metod artystycznych, które z dużym sukcesem można zastosować podczas prowadzenia szkoleń. W tym przypadku głównym celem jest obudzenie w uczestnikach warsztatów umiejętności kreatywnego i twórczego myślenia.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: