Dokumenty Umowa wolontariatu - wzór

Umowa wolontariatu – wzór

-

Definicja wolontariusza została zawarta w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Wolontariuszem, w myśl wskazanej ustawy, jest osoba fizyczna, która ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na rzecz określonych organizacji pozarządowych, organizacji międzynarodowych w zakresie ich działalności statutowej (w szczególności w zakresie pożytku publicznego), organów administracji publicznej, jednostek organizacyjnych podległych organom administracji publicznej. Świadczenie pomocy na rzecz wskazanych organizacji czy organów administracji przez wolontariusza nie może mieć związku z działalnością gospodarczą, prowadzoną przez wskazane podmioty.

Warunkiem zostania wolontariuszem jest posiadanie kwalifikacji i spełnianie wymagań odpowiednich do rodzaju i zakresu wykonywanych świadczeń, jeżeli obowiązek posiadania takich kwalifikacji i spełniania stosownych wymagań wynika z odrębnych przepisów. Stosunek łączący podmioty i organizacje pożytku publicznego (zwanych: „korzystającymi”) z wolontariuszem opiera się na porozumieniu, które musi zawierać postanowienia dotyczące możliwości jego rozwiązania. Zgodnie z art. 44 ust. 4 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,  w wypadku, gdy świadczenie wolontariusza wykonywane jest przez okres dłuższy niż 30 dni, porozumienie, o którym mowa powyżej, powinno być sporządzone na piśmie. Do wykładni treści takiego porozumienia (nazywanego także umową) stosuje się przepisy ustawy przywołanej powyżej, zaś w zakresie nieuregulowanym tą ustawą stosuje się przepisy kodeksu cywilnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wentylacja w łazienkach – jaka, czy musi być?

Łazienka to pomieszczenie, które jest w szczególności narażone na dużą wilgotność powietrza. Jeżeli chcemy uniknąć gromadzenia się pary wodnej, kropelek wody na lustrze, nie mówiąc już o uniknięciu ryzyka powstania szkodliwych dla naszego zdrowia a także stanu ścian pleśni i grzybów, należy zadbać o właściwą jej wentylację. Ma to ogromne znaczenie nie tylko dla samej łazienki, lecz także całego domu czy mieszkania – to właśnie poprzez łazienkę usuwane są w dużej mierze zanieczyszczenia powietrza z innych pomieszczeń, takich jak przedpokój czy pokoje.

Aloes – właściwości, zastosowanie

Aloes należy do grupy tych cudownych roślin, które można traktować jak panaceum. Wachlarz jego właściwości jest bardzo szeroki. Najbardziej jednak spektakularne oddziaływanie aloesu na organizm można zaobserwować w układzie odpornościowym, przy regeneracji tkanek oraz na skórze i nabłonkach wewnętrznych.

Zobacz też

Lanckorona – atrakcje

Lanckorona to malowniczo położone miasteczko niedaleko Kalwarii Zebrzydowskiej. Ta niewielka miejscowość jest drewnianą perłą architektury drewnianej w Polsce. To miejsce, gdzie czas - jak się wydaje - zatrzymał się około XIX wieku. To żywy skansen w wieku XXI.

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: