Dokumenty Umowa wolontariatu - wzór

Umowa wolontariatu – wzór

-

Definicja wolontariusza została zawarta w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Wolontariuszem, w myśl wskazanej ustawy, jest osoba fizyczna, która ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na rzecz określonych organizacji pozarządowych, organizacji międzynarodowych w zakresie ich działalności statutowej (w szczególności w zakresie pożytku publicznego), organów administracji publicznej, jednostek organizacyjnych podległych organom administracji publicznej. Świadczenie pomocy na rzecz wskazanych organizacji czy organów administracji przez wolontariusza nie może mieć związku z działalnością gospodarczą, prowadzoną przez wskazane podmioty.

Warunkiem zostania wolontariuszem jest posiadanie kwalifikacji i spełnianie wymagań odpowiednich do rodzaju i zakresu wykonywanych świadczeń, jeżeli obowiązek posiadania takich kwalifikacji i spełniania stosownych wymagań wynika z odrębnych przepisów. Stosunek łączący podmioty i organizacje pożytku publicznego (zwanych: „korzystającymi”) z wolontariuszem opiera się na porozumieniu, które musi zawierać postanowienia dotyczące możliwości jego rozwiązania. Zgodnie z art. 44 ust. 4 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,  w wypadku, gdy świadczenie wolontariusza wykonywane jest przez okres dłuższy niż 30 dni, porozumienie, o którym mowa powyżej, powinno być sporządzone na piśmie. Do wykładni treści takiego porozumienia (nazywanego także umową) stosuje się przepisy ustawy przywołanej powyżej, zaś w zakresie nieuregulowanym tą ustawą stosuje się przepisy kodeksu cywilnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Egzema – leczenie

Czym jest egzema? Nazywa się tak wyprysk, czyli zmiany zapalne dotyczące powierzchownych warstw skóry. Może mieć on podłoże alergiczne lub niealergiczne. Zwyczajowo nazywa się tak również atopowe zapalenie skóry.

Co warto zobaczyć w Austrii?

Latem historyczne miasta i wioski, a zimą alpejskie szlaki – to najlepsza recepta na poznawanie uroków Austrii. Każdego roku miliony turystów przyciąga stolica, ale ciekawych punktów na mapie jest znacznie więcej. Podpowiadamy, których zabytków nie można pominąć.

Zobacz też

Przyprawy do domowych chipsów

Domowe chipsy można łatwo przyrządzić w piekarniku lub frytownicy. I to nie tylko z ziemniaków, ale też na przykład z jabłek. Jak jednak je przyprawić? Oto kilka propozycji.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: