Dokumenty Umowa wolontariatu - wzór

Umowa wolontariatu – wzór

-

Definicja wolontariusza została zawarta w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Wolontariuszem, w myśl wskazanej ustawy, jest osoba fizyczna, która ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na rzecz określonych organizacji pozarządowych, organizacji międzynarodowych w zakresie ich działalności statutowej (w szczególności w zakresie pożytku publicznego), organów administracji publicznej, jednostek organizacyjnych podległych organom administracji publicznej. Świadczenie pomocy na rzecz wskazanych organizacji czy organów administracji przez wolontariusza nie może mieć związku z działalnością gospodarczą, prowadzoną przez wskazane podmioty.

Warunkiem zostania wolontariuszem jest posiadanie kwalifikacji i spełnianie wymagań odpowiednich do rodzaju i zakresu wykonywanych świadczeń, jeżeli obowiązek posiadania takich kwalifikacji i spełniania stosownych wymagań wynika z odrębnych przepisów. Stosunek łączący podmioty i organizacje pożytku publicznego (zwanych: „korzystającymi”) z wolontariuszem opiera się na porozumieniu, które musi zawierać postanowienia dotyczące możliwości jego rozwiązania. Zgodnie z art. 44 ust. 4 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,  w wypadku, gdy świadczenie wolontariusza wykonywane jest przez okres dłuższy niż 30 dni, porozumienie, o którym mowa powyżej, powinno być sporządzone na piśmie. Do wykładni treści takiego porozumienia (nazywanego także umową) stosuje się przepisy ustawy przywołanej powyżej, zaś w zakresie nieuregulowanym tą ustawą stosuje się przepisy kodeksu cywilnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy można zwrócić zakupiony towar do sklepu?

Jakie prawa ma konsument? Czy rzeczywiście po odejściu od kasy żadne reklamacje nie są uwzględniane i czy kupujący nie może odzyskać pieniędzy w razie wykrycia jakiejś usterki w produkcie?

Przyprawy do szpinaku

Surowy czy przetworzony, na gorąco czy na zimno – szpinak zawsze ma wyczuwalny, wyrazisty smak, popularny w regionalnych kuchniach całego świata. I choć jego zdrowotna wartość jest nieco przesadzona, to jednak warto włączać go do diety, ma bowiem niewiele kalorii przy jednoczesnej sporej zawartości składników mineralnych i witamin. Dobre doprawienie szpinaku sprawi, że stanie się on jednym z ulubionych warzyw w twoim domu.

Zobacz też

Edukacja muzealna – definicja, cele

Pod pojęciem kryje się szeroko rozumiana polityka, mając na celu prowadzenie różnego rodzaju form edukacyjnych na bazie posiadanych eksponatów, istniejącej infrastruktury czy współpracy z innymi instytucjami. Z założenia działania te powinny być skierowane do wszystkich zainteresowanych osoby, niezależnie od wieku, statusu czy przynależności etnicznej. Jednak z przeprowadzonych badań wynika, że w niektórych przypadkach dostęp jest ograniczony.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: