Dokumenty Umowa komisu - wzór

Umowa komisu – wzór

-

Umowa komisu należy do umów nazwanych, które zostały uregulowane w księdze III tytule XXIV Kodeksu cywilnego – poświęconego właśnie tej umowie. Zgodnie z definicją legalną, zwartą w art. 765 k.c.: przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek dającego zlecenie (komitenta), lecz w imieniu własnym. Stronami umowy komisu są zatem Komitent i Komisant. Z treści przepisu wynika jednoznacznie, że Komisantem może być wyłącznie osoba prowadząca przedsiębiorstwo – działalność gospodarczą. Przepisy kodeksu cywilnego nie przewidują żadnej formy szczególnej dla zawarcia umowy komisu – z czego wynika, że umowa komisu może zostać zawarta w formie ustnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co jeść, żeby szybko się nie upić?

Rada jest prosta: przed imprezą zjedz coś, co pozwoli trzymać Ci imprezowy fason, a podczas zabawy nie drażnij i tak poruszonego już alkoholem żołądka. Trzymaj się dietetycznego dekalogu, a nie zakończysz imprezy w objęciach Pani Toalety.

AZS (atopowe zapalenie skóry) u niemowląt – przyczyny, objawy, leczenie

Narażone na atopowe zapalenie skóry są zwłaszcza dzieci, których rodzice, bądź inni członkowie rodziny cierpieli z powodu chorób atopowych, czyli takich, w których mechanizmie powstawania ogrywają rolę natychmiastowe reakcje alergiczne nierozerwalnie związane z udziałem przeciwciał IgE.

Zobacz też

Jakie banki oferują konto dla dziecka?

Otwarcie rachunku bankowego dla dziecka musi być przemyślaną decyzją. W jakich bankach warto założyć konto? Z jakimi opłatami prowadzenia takiego rachunku musimy się liczyć?

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: