Dokumenty Umowa komisu - wzór

Umowa komisu – wzór

-

Umowa komisu należy do umów nazwanych, które zostały uregulowane w księdze III tytule XXIV Kodeksu cywilnego – poświęconego właśnie tej umowie. Zgodnie z definicją legalną, zwartą w art. 765 k.c.: przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek dającego zlecenie (komitenta), lecz w imieniu własnym. Stronami umowy komisu są zatem Komitent i Komisant. Z treści przepisu wynika jednoznacznie, że Komisantem może być wyłącznie osoba prowadząca przedsiębiorstwo – działalność gospodarczą. Przepisy kodeksu cywilnego nie przewidują żadnej formy szczególnej dla zawarcia umowy komisu – z czego wynika, że umowa komisu może zostać zawarta w formie ustnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sushi wegetariańskie – przepis

Sushi jest potrawą pochodzącą z Japonii. Jej głównymi składnikami są ryż, ryby lub owoce morza. Wersja wegetariańska, może zawierać wszystkie lubiane przez nas warzywa.

Ćwiczenia mięśni kegla u mężczyzn

Ćwiczenia mięśni Kegla powinny zajmować ważne miejsce w codziennej aktywności każdego mężczyzny. Stanowią one doskonałą profilaktykę urologicznych kłopotów panów, pozwalają długo cieszyć się doskonałą kondycją w sypialni, a co więcej znacznie poprawiają doznania erotyczne zarówno mężczyzny, jak i jego kochanki.

Zobacz też

Naturalne kosmetyki dla dzieci

Wybranie kosmetyków naturalnych dla dzieci jest bardzo dobrym pomysłem, zawierają one bowiem minimalne ilości środków konserwujących. Dodatkowo, składniki tych produktów są tak dobierane, by możliwie najskuteczniej zminimalizować ilość substancji wywołujących różnego rodzaju reakcje alergiczne. Kosmetyki naturalne zawierają składniki mineralne, zioła, związki organiczne, olejki roślinne.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: