Dokumenty Umowa komisu - wzór

Umowa komisu – wzór

-

Umowa komisu należy do umów nazwanych, które zostały uregulowane w księdze III tytule XXIV Kodeksu cywilnego – poświęconego właśnie tej umowie. Zgodnie z definicją legalną, zwartą w art. 765 k.c.: przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek dającego zlecenie (komitenta), lecz w imieniu własnym. Stronami umowy komisu są zatem Komitent i Komisant. Z treści przepisu wynika jednoznacznie, że Komisantem może być wyłącznie osoba prowadząca przedsiębiorstwo – działalność gospodarczą. Przepisy kodeksu cywilnego nie przewidują żadnej formy szczególnej dla zawarcia umowy komisu – z czego wynika, że umowa komisu może zostać zawarta w formie ustnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Miód nawłociowy – właściwości, działanie

Miód nawłociowy zwany był nektarem życia. Nie bez powodu - oprócz właściwości typowych dla apetycznego produktu pszczelego, wykazuje jeszcze inne, wybitnie lecznicze. Powstaje z nektaru smukłego zioła, potocznie określanego złotą rózgą lub złotą dziewicą.

Ćwiczenia z metafor – co to jest, na czym polega?

Metaforyzowanie to jedna z metod twórczego myślenia. Pomaga wyrazić to, co często trudne do przekazania wprost, może być przyczynkiem do głębszych rozmyślań nad utartymi schematami, próbą odnalezienia nowych znaczeń, innych rozumień problemu, zmiany w perspektywie postrzegania różnych zagadnień. Jest to narzędzie bardzo przydatne w pracy szkoleniowca, nauczyciela, coacha, psychoterapeuty, ale też w życiu każdego człowieka.

Zobacz też

Kuchnia francuska – charakterystyka – potrawy, przyprawy

Kuchnia francuska wielu osobom kojarzy się z żabimi udkami, ślimakami i foie gras - tymczasem to nieprzebrane bogactwo warzyw, mięs i przypraw, które nawet z niejadka potrafią zrobić smakosza.

Jak wybrać wózek widłowy wysokiego składowania? Sprawdź!

Planujesz zakup wózka widłowego wysokiego składowania? Zanim zaczniesz szukać, dowiedz się, jak wybrać sprzęt, który idealnie nada się do...

Ciąża a zapotrzebowanie na potas i magnez

Spodziewasz się dziecka i masz świadomość, że w tym okresie zwiększa się zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych. Suplementujesz kwas...

Może Cię zainteresuje: