Dokumenty Umowa komisu - wzór

Umowa komisu – wzór

-

Umowa komisu należy do umów nazwanych, które zostały uregulowane w księdze III tytule XXIV Kodeksu cywilnego – poświęconego właśnie tej umowie. Zgodnie z definicją legalną, zwartą w art. 765 k.c.: przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek dającego zlecenie (komitenta), lecz w imieniu własnym. Stronami umowy komisu są zatem Komitent i Komisant. Z treści przepisu wynika jednoznacznie, że Komisantem może być wyłącznie osoba prowadząca przedsiębiorstwo – działalność gospodarczą. Przepisy kodeksu cywilnego nie przewidują żadnej formy szczególnej dla zawarcia umowy komisu – z czego wynika, że umowa komisu może zostać zawarta w formie ustnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Umowa przedwstępna – wzór

Istotą umowy przedwstępnej jest zagwarantowanie stronom,...

Ospa u niemowląt – objawy, przebieg, leczenie

Ospa, inaczej „wiatrówka”, jest uciążliwą chorobą wirusową, na którą mogą zachorować również niemowlęta. Niestety przeciwciała od mamy z czasu ciąży nie chronią dostatecznie maluszka, gdyż znikają z organizmu w przeciągu kilku tygodni. Już trzymiesięczne dzieci mogą zachorować na ospę.

Zobacz też

Referencje od pracodawcy

Czy warto prosić o referencje od poprzednich pracodawców? Z obserwacji prowadzonych przez specjalistów HR wynika, iż jedynie co 10 proces rekrutacyjny zawiera w sobie punkt sprawdzenia referencji pracownika. Dlaczego ta metoda pozwalająca na pozór w prosty sposób uzyskać opinie o pracowniku jest tak rzadko wykorzystywana?

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Może Cię zainteresuje: