Dokumenty Wypowiedzenie umowy zlecenia - wzór

Wypowiedzenie umowy zlecenia – wzór

-

Wypowiedzenie umowy zlecenia regulują przepisy art. 746 Kodeksu cywilnego. Zgodnie z tym przepisem umowa zlecenia może być wypowiedziana przez każdą ze stron w każdym czasie – co oznacza, że zarówno dający zlecenie, jak i przyjmujący zlecenie mogą rozwiązać łączącą ich umowę w każdym czasie, nawet bez ważnych powodów. Uregulowanie to dotyczy także umów zlecenia zawartych na czas oznaczony jak i nieoznaczony. Zadaniem (celem) tego przepisu jest ochrona wzajemnego zaufania stron umowy zlecenia. Jest to najbardziej czytelne w przypadku umowy zlecenia o prowadzenie przez adwokata postępowania przed sądem w imieniu klienta – utrata zaufania klienta do adwokata czy adwokata do klienta czyni dalszą współpracę niecelową – stąd też istnieje konieczność wypowiedzenia pełnomocnictwa, a tym samym umowy zlecenia. Wynikająca z art. 746 k.c. norma pozwalająca wypowiedzieć zlecenie każdej ze stron w każdym czasie, nawet bez ważnych powodów, ma charakter względnie obowiązujący, co oznacza, że w treści umowy zlecenia Strony mogą wyłączyć tę możliwość w odniesieniu do jednej lub obu stron – ale tylko w przypadkach wypowiedzenia umowy bez powodu czy z błahych powodów.  Wobec brzmienia art. 746 § 3 k.c., zgodnie z którym nie można zrzec się z góry uprawnienia do wypowiedzenia zlecenia z ważnych powodów, nieważne było by postanowienie umowne zabraniające stronom wypowiedzenia umowy w razie zaistnienia ważnych powodów.

Wypowiedzenie umowy zlecenia powinno nastąpić na piśmie – najlepiej przesłać je pocztą – listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. W treści wypowiedzenia nie zawsze należy wskazać przyczynę wypowiedzenia umowy – jest to konieczne w przypadku, gdy w umowie wskazano, że jej wypowiedzenie może nastąpić tylko z ważnych powodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Podstawowe kroki w aerobiku na stepie

Step świetnie nadaje się do ćwiczeń wytrzymałościowych, które wzmacniają prawie wszystkie partie mięśniowe i błyskawicznie spalają tkankę tłuszczową. Jest to dobre narzędzie w pracy nad koordynacją i pamięcią ruchową. Poniżej przedstawionych zostanie kilka propozycji podstawowych ćwiczeń na stepie.

Odchudzanie mężczyzn

Wielu z nas tkanka tłuszczowa odkładająca się na ciałach naszych mężczyzn przeszkadza nie tylko ze względu na zaniżenie walorów estetycznych, ale także z powodu obawy o zdrowie naszych panów. Tkanka tłuszczowa najłatwiej odkłada się u mężczyzn w okolicy brzucha i stąd już szybko przenika do układu krążenia, stanowiąc tym samym bezpośrednią przyczynę zagrożenia chorobami sercowymi. Jak odchudzić mężczyznę, w trosce o jego nie tylko wygląd fizyczny, ale przede wszystkim zdrowie? Czy istnieje sposób, by tego dokonać?

Zobacz też

Mowa ciała – postawa otwarta

W komunikacji liczy się przede wszystkim spójność przekazu, czyli to co mówimy powinno być jednakie z tym, co pokazuje nasze ciało. Julia nie uwierzyłaby w wyznanie miłosne, gdyby Romeo nie klęczał pod balkonem z szeroko rozpostartymi ramionami, podniesioną głową i wpatrzonymi w nią oczami, a więc gdyby nie przybrał postawy otwartej wobec Julii.

Pompa próżniowa – jak wybrać, montować i eksploatować?

Coraz częściej zdarza się, że nawet we własnych domach i mieszkaniach montujemy systemy klimatyzacji. Oczywiście w prywatnych obiektach są...

Autos – sprawdzony dostawca wysokiej klasy części zamiennych do pojazdów użytkowych

W przypadku firm, które dysponują flotą pojazdów użytkowych, szybka dostawa części zamiennych jest na wagę złota. Właśnie dlatego warto...

Może Cię zainteresuje: