Okoliczności 25 rocznica ślubu - jak zorganizować srebrne gody?

25 rocznica ślubu – jak zorganizować srebrne gody?

-

25 rocznica tzw. srebrne gody. Ćwierć wieku razem zobowiązują do zorganizowania czegoś wyjątkowego. Może to być przyjęcie dla przyjaciół, znajomych i rodziny. Wśród zaproszonych gości powinni być świadkowie. Jeśli będzie to impreza w małym gronie, może odbyć się w domu. Jeśli chcemy zrobić to z rozmachem i mamy na to pieniądze możemy wynająć lokal. Ważne, żeby wszyscy czuli się swobodnie, przyda się więc miejsce do tańców. Nie chodzi też o to, by wydać dużo pieniędzy na dania i napoje, raczej, by spotkać się i dobrze się bawić. Możemy przygotować na naszą imprezę zdjęcia z wesela. Jeśli na rocznicowym spotkaniu będą przyjaciele z z dawnych lat, przynieśmy także zdjęcia z tamtych czasów. Poprośmy również o to naszych gości. Każdy lubi opowiadać o swoich wyprawach, dzieciach i wnukach. Srebrne gody powinny być okazją do sympatycznego spotkania.

Rocznicową imprezę możemy spędzić z przyjaciółmi na wyjeździe. Umówmy się wcześniej gdzie jedziemy i na jak długo. W takiej sytuacji każdy płaci za siebie, a my jak świętujący możemy wydać dla przyjaciół uroczystą kolacje. Wszystkim dobrze zrobi chwila poza domem, daleko od codziennych spraw.

25 rocznicę ślubu mogą także zorganizować dzieci. Nie chodzi o wystawne przyjęcie, ale obiad dla rodziców i znajomych. Dzieci powinny wszystko zorganizować bez wiedzy rodziców. Przy pomocy przyjaciół można przygotować prawdziwą niespodziankę. Z tej okazji można wręczyć rodzicom specjalny dyplom z gratulacjami. Można go oprawić i powiesić na ścianie jako pamiątkę. 25 rocznica ślubu to srebrne gody, drobnymi prezentami z tej okazji mogą być więc srebrne drobiazgi.

Jeśli mamy możliwość wyślijmy rodziców na wspólny weekend. Może być to miejsce, gdzie jeździli razem jeszcze przed ślubem. Możemy także przygotować im album ze zdjęciami. Powinny znaleźć się tam zdjęcia od ślubu, poprzez zdjęcia kolejnych dzieci i innych ważnych wydarzeń w życiu rodziców. Możemy także z okazji 25 rocznicy ślubu wręczyć im portret małżeński.

Uwaga!

Najważniejsze, by 25 rocznica ślubu była świętem dla małżonków. To oni powinni zadecydować gdzie i jak chcę spędzić srebrne gody. Jeśli nie chcą świętować powinniśmy to uszanować.

Która opcja najbardziej się Wam podoba? A może macie inne propozycje/ pomysły? Podzielcie się nimi!

Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Cukierki karmelki – przepis

W czasach, gdy półki sklepowe uginają się od słodyczy i ciężko coś wybrać nie z braku, ale z powodu nadmiaru towarów, raczej nikt nie robi domowych cukierków. Jednak może właśnie te domowe staną się naszymi ulubionymi.

Jak prać buty w pralce automatycznej?

Bez względu na to, jaki tryb życia wiedziesz, Twoje buty na pewno się brudzą. Nie oznacza to oczywiście, że musisz chodzić po świecie w utytłanych trepach. Skórzane wystarczy wyczyścić i zapastować, ale co zrobić z adidasami, tenisówkami czy trampkami? Dobrym pomysłem może być wrzucenie ich do pralki.

Zobacz też

Zmiany w karcie nauczyciela w 2012 roku

Związek Nauczycielstwa Polskiego krytykuje pomysł wprowadzania 8-godzinnego dnia pracy nauczycieli. Jak wynika z informacji zabranych przez ZNP coraz więcej samorządów wykazuje zainteresowanie tą koncepcją. Podczas konferencji prasowej zwracano uwagę na fakt, że nauczyciele muszą mieć czas do przygotowania się do prowadzenia zajęć.

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: