Okoliczności Jak zorganizować roczek dziecka?

Jak zorganizować roczek dziecka?

-

Organizując przyjęcie na roczek, najpierw zastanów się nad miejscem. Możesz zarezerwować salę lub stolik w lokalu, decydując się na jedno z gotowych menu dla gości. Jeśli przyjdą ze swoimi pociechami, zadbaj, by lokal przygotował obiady i desery specjalnie dla dzieci, dopasowane do ich wieku. Pamiętaj o zabawkach, aby dzieci nie nudziły się, podczas gdy ich rodzice będą wymieniać się swoimi macierzyńskimi i ojcowskimi doświadczeniami. Sala powinna być kolorowa, ustrojona balonami, nie powinno także zabraknąć dekoracji nawiązujących do bajkowych postaci. Zastanów się, czy roczek goszczący rodzinę oraz dzieciaki znajomych jednocześnie jest odpowiednią formą. Zawsze możesz zdecydować się na roczek w dwóch odsłonach – dla rodziny oraz kinderbal. Miej jednak na uwadze, że roczne dziecko nie jest jeszcze zbyt „społeczne”.

Organizując imprezę w domu, odpowiednio udekoruj pokój. Nie może zabraknąć kolorowych balonów, serpentyn oraz baneru oznajmiającego, kto jest królem przyjęcia, np. „Pierwsze urodziny Kubusia”, „Roczek Madzi”. Możesz posłużyć się plastikową zastawą i sztućcami, na których pojawią się postacie z bajek. Nie zapomnij o stożkowych czapeczkach przygotowanych dla każdego z gości.

Ustalając menu najpierw zastanów się, czy chcesz podawać obiad, czy ugościsz przybyłych jedynie deserem i kawą. Jeżeli zdecydujesz się na obiad, podpytaj gości, czy ktoś z nich jest może wegetarianinem. Jeśli tak, koniecznie przygotuj danie wegetariańskie, np. kluski śląskie z sosem grzybowym czy makaron z warzywami.

Głównym poczęstunkiem powiniemy być jednak kolorowy, strojny urodzinowy torcik. Do niego możesz podać dodatkowe ciasto, np. owocowe (torciki z reguły są bardzo słodkie, dlatego szarlotka będzie doskonałym uzupełnieniem). Możesz podać ciasteczka, np. migdałowe czy czekoladowe.

Maluszek będzie zapewne zabawiany bez babcie i ciocie, a na zabawy ze starszymi dziećmi nie jest jeszcze zbyt chętny. Dlatego w przypadku organizacji roczku nie musisz zbytnio zastanawiać się nad atrakcjami w stylu gier i zabaw. Możesz jednak ułożyć przed swoją pociechą książkę, monetę i kieliszek. Przedmiot, jaki wybierze malec, określi z przymrużeniem oka jego przyszłość: książka – zostanie naukowcem, intelektualistą, moneta – biznesmen, kieliszek – imprezowicz.

Dodatkową atrakcją może być prezentacja zdjęć rocznego dziecka. Zdjęcie możesz także wykorzystać wykonując samodzielnie zaproszenia dla gości

A jak Wy organizowaliście pierwsze urodziny swoich dzieci? Zdradźcie nam swoje pomysły!

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak ćwiczyć na rowerze stacjonarnym?

Jazda na rowerze jest idealnym treningiem dla każdego. Jest najprostszą formą ruchu. Na rowerze stacjonarnym można rozpocząć swoją przygodę ze sportem. To idealna forma ruchowa dla osób z nadwagą, osób starszych czy też dla leniuchów. Jazda na rowerze nie wymaga dużo wysiłku, ale za to przynosi duże efekty. Trzeba jednak wiedzieć jak korzystać z tego urządzenia.

Jak obliczyć podatek od zysków giełdowych?

Zarobiłeś sprzedając akcje na Giełdzie Papierów Wartościowych? Nie czekaj, aż Twoje biuro maklerskie prześle Ci PIT, z którego dowiesz się, ile podatku musisz zapłacić w tym roku. Obliczaj go sam na bieżąco.

Zobacz też

Pielęgnacja ciała po lecie

Wakacje pozwalają nam odpocząć od pracy i zregenerować się psychicznie. Niestety, kondycja naszego ciała i włosów po wakacjach może ulec drastycznemu pogorszeniu. Włosy stają się suche i matowe, a skóra szorstka i zmęczona. Na szczęście nie jest to powód do załamania. Z tym efektami można sobie poradzić, stosując specjalne, domowe kuracje.

Jak wybrać panele podłogowe?

Planując wystrój pomieszczenia, zwracamy dużą uwagę na wygląd każdego elementu, który ma się w nim znaleźć. Każdy szczegół ma...

Jakie czynniki wpływają na komfort w mieszkaniu?

Lokale mogą różnić się pod względem wielkości, sposobu ich użytkowania czy wystroju. Cechą wspólną jest to, że każdy z...

Może Cię zainteresuje: