Okoliczności Jaki prezent urodzinowy dla przyjaciółki?

Jaki prezent urodzinowy dla przyjaciółki?

-

Przyjaciela znasz jak nikt inny, dlatego to Ty sam/sama najlepiej dobierzesz prezent. Znając upodobania i zainteresowania przyjaciółki, możesz samodzielnie wykonać jakąś pamiątkę lub kupić coś specjalnego. W wyborze, kieruj się przede wszystkim swoja intuicją, jednak wcześniej zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Dekoracyjny wazon – wykonasz samodzielnie. Będzie niepowtarzalny i dokładnie w stylu Twojej przyjaciółki. Do jego wykonania potrzeba cierpliwości i staranności, oraz kilka materiałów.

ciemna butelka po winie lub inna szklana forma,
szablon z motywem lubianym przez Twoją przyjaciółkę (można go wydrukować z internetu na stronach poświęconych sztuce malowania na szkle),
farby do malowania na szkle,
koszulka do dokumentów.

wazon

Źródło: photoxpress.com

Zaczynamy od przygotowania wzoru. Wybrany szablon z konturami wkładamy do koszulki i za pomocą czarnej farby, odrysowujemy motyw na powierzchni folii. Czekamy do jego wyschnięcia, po czym wypełniamy kolorem. Tak powstały obrazek musi dobrze wyschnąć, co nastąpi po około 24 godzinach. W tym czasie przygotowujemy naczynie, które będzie ozdobione. Aby motyw mocno się trzymał, szkło musi być porządnie odtłuszczone. Umyj je kilkakrotnie w płynie do naczyń lub użyj specjalnego preparatu odtłuszczającego. Powoli i starannie odklej obrazek z koszulki i przyklej go do przygotowanej, szklanej bazy. Wazon gotowy!

Ramka cyfrowa w breloku – która sprawi, że przyjaciółka w każdej chwili będzie mogła spojrzeć na wasze wspólne zdjęcia z wakacji czy ostatniej szalonej imprezy. Ten niewielkich rozmiarów gadżet zmieści aż 100 fotografii i może posłużyć jako nietypowy brelok. Dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, a ładuje się w momencie podłączenia do portu USB.

Lampki do wanny – które sprawią, że Twoja przyjaciółka we własnej wannie poczuje się jak w salonie SPA. Zestaw zawiera dwie lampki, zasilane bateriami, które są wodoszczelne, dlatego nadają się do łazienki. Dołączone przyssawki umożliwiają ich umocowanie na dnie wanny lub ściance pod prysznicem. Nastrojowe, mleczne kolory stworzą we wnętrzu odprężającą atmosferę. Mogą być mocowane także w innych miejscach w domu i na zewnątrz.

Jak myślicie, co jest odpowiednim prezentem dla przyjaciółki na urodziny? Co Wy byście chcieli otrzymać z tej okazji?

Anita Szot

Anita Szot – absolwentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauczyciel przedszkolny. Autorka cyklu artykułów o tradycjach świąt polskich publikowanych na łamach skierowanego do irlandzkiej Polonii „Życia w Irlandii”. W serwisie Spec.pl publikuje autorskie zdjęcia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją pasją są podróże, odkrywanie nowych miejsc oraz związana z nimi kultura. Ciągle zgłębiam wiedzę dotyczącą polskich i zagranicznych tradycji. Różnorodność kultur na świecie, ich wytwory, obyczaje i zachowania są dla mnie niezmiernie ciekawe i inspirujące.  W moim polu zainteresowania szczególne miejsce zajmuje polska obrzędowość ludowa, dlatego zajmuje się pisaniem porad w dziale Okoliczności. Uwielbiam też orientalne klimaty przesycone głębokimi barwami i unoszącym się zapachem pikantnych przypraw.

Oprócz pisania, zajmuje się także pracą z dziećmi przedszkolnymi i staram się nieustannie wdrażać je w zachowań prokulturowe. Krzewienie rodzimej tradycji oraz życie w poszanowaniu odmienności kulturowej to główne cele, jakie przyświecają mojej pracy.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czym, jak smarować łańcuch motocyklowy?

Napęd w motocyklu stanowi istotny element decydujący o jego ogólnej kondycji, niezależnie od jego typu każdy wymaga konserwacji. Najpopularniejszym typem napędu jest łańcuch. Jest to trwały i stosunkowo niedrogi sposób przeniesienia napędu na tylne koło, lecz w trakcie użytkowania wymaga nieco uwagi. Przeciętny czas użytkowania łańcucha to od 20 do 50 tys. kilometrów – w zależności od jakości łańcucha. Żeby zbliżyć się do tych większych wartości, wystarczy poświęcić od czasu do czasu kilka chwil i zadbać o napęd.

Żywność ekologiczna a zdrowa żywnosć – cechy

Żywność ekologiczna wydaje się lepiej smakować niż ta pędzona sztucznie. Rodzice stają jednak dość często przed dylematem, co kupić – czy piękne, dorodne, nienaruszone jabłko, czy też małe, niepozorne, ale z ekocertyfikatem?

Zobacz też

Czy warto brać ślub?

Instytucja ślubu ma na pewno swoje zalety i wady. Jeżeli zatem zastanawiamy się nad poważnymi deklaracjami, warto rozważyć wszystkie potencjalne scenariusze. Jakie korzyści wiążą się z małżeństwem, a jakie możemy ponieść koszty? Innymi słowy – czy warto brać ślub?

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: