Przyjaciela znasz jak nikt inny, dlatego to Ty sam/sama najlepiej dobierzesz prezent. Znając upodobania i zainteresowania przyjaciółki, możesz samodzielnie wykonać jakąś pamiątkę lub kupić coś specjalnego. W wyborze, kieruj się przede wszystkim swoja intuicją, jednak wcześniej zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Dekoracyjny wazon – wykonasz samodzielnie. Będzie niepowtarzalny i dokładnie w stylu Twojej przyjaciółki. Do jego wykonania potrzeba cierpliwości i staranności, oraz kilka materiałów.

ciemna butelka po winie lub inna szklana forma,
szablon z motywem lubianym przez Twoją przyjaciółkę (można go wydrukować z internetu na stronach poświęconych sztuce malowania na szkle),
farby do malowania na szkle,
koszulka do dokumentów.

wazon

Źródło: photoxpress.com

Zaczynamy od przygotowania wzoru. Wybrany szablon z konturami wkładamy do koszulki i za pomocą czarnej farby, odrysowujemy motyw na powierzchni folii. Czekamy do jego wyschnięcia, po czym wypełniamy kolorem. Tak powstały obrazek musi dobrze wyschnąć, co nastąpi po około 24 godzinach. W tym czasie przygotowujemy naczynie, które będzie ozdobione. Aby motyw mocno się trzymał, szkło musi być porządnie odtłuszczone. Umyj je kilkakrotnie w płynie do naczyń lub użyj specjalnego preparatu odtłuszczającego. Powoli i starannie odklej obrazek z koszulki i przyklej go do przygotowanej, szklanej bazy. Wazon gotowy!

Ramka cyfrowa w breloku – która sprawi, że przyjaciółka w każdej chwili będzie mogła spojrzeć na wasze wspólne zdjęcia z wakacji czy ostatniej szalonej imprezy. Ten niewielkich rozmiarów gadżet zmieści aż 100 fotografii i może posłużyć jako nietypowy brelok. Dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, a ładuje się w momencie podłączenia do portu USB.

Lampki do wanny – które sprawią, że Twoja przyjaciółka we własnej wannie poczuje się jak w salonie SPA. Zestaw zawiera dwie lampki, zasilane bateriami, które są wodoszczelne, dlatego nadają się do łazienki. Dołączone przyssawki umożliwiają ich umocowanie na dnie wanny lub ściance pod prysznicem. Nastrojowe, mleczne kolory stworzą we wnętrzu odprężającą atmosferę. Mogą być mocowane także w innych miejscach w domu i na zewnątrz.

Jak myślicie, co jest odpowiednim prezentem dla przyjaciółki na urodziny? Co Wy byście chcieli otrzymać z tej okazji?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki prezent kupić na rocznicę ślubu?
Następny artykułKtóra przeglądarka jest najlepsza?

Anita Szot – absolwentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauczyciel przedszkolny. Autorka cyklu artykułów o tradycjach świąt polskich publikowanych na łamach skierowanego do irlandzkiej Polonii „Życia w Irlandii”. W serwisie Spec.pl publikuje autorskie zdjęcia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją pasją są podróże, odkrywanie nowych miejsc oraz związana z nimi kultura. Ciągle zgłębiam wiedzę dotyczącą polskich i zagranicznych tradycji. Różnorodność kultur na świecie, ich wytwory, obyczaje i zachowania są dla mnie niezmiernie ciekawe i inspirujące.  W moim polu zainteresowania szczególne miejsce zajmuje polska obrzędowość ludowa, dlatego zajmuje się pisaniem porad w dziale Okoliczności. Uwielbiam też orientalne klimaty przesycone głębokimi barwami i unoszącym się zapachem pikantnych przypraw.

Oprócz pisania, zajmuje się także pracą z dziećmi przedszkolnymi i staram się nieustannie wdrażać je w zachowań prokulturowe. Krzewienie rodzimej tradycji oraz życie w poszanowaniu odmienności kulturowej to główne cele, jakie przyświecają mojej pracy.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here