Okoliczności Jakie kawałki polecacie na osiemnastkę?

Jakie kawałki polecacie na osiemnastkę?

-

Dlatego też przekrój wiekowy zaproszonych będzie najważniejszym kryterium wyboru towarzyszącej wydarzeniu muzyki i należy o tym pamiętać, dobierając utwory.

Z myślą o starszym pokoleniu warto przygotować przynajmniej kilkanaście piosenek, których oni sami lubią słuchać, a więc – hitów z ich młodości. Możemy kierować się ich płytoteką, o ile ją znamy lub po prostu sięgnąć po uniwersalne hity, powstałe przed kilkudziesięciu laty, a doskonale bawiące zarówno starszych, jak i młodych: pojedyncze utwory Elvisa, Beatlesów, jakiś twist sprawią, że wszyscy będą bawić się świetnie.

Jeżeli chodzi o młodszą część gości, to tu nie będzie problemu. Puszczamy najnowsze przeboje rodem z dyskotek! By nie musieć za dużo kombinować, warto zaopatrzyć się po prostu w całą grupę składanek w rodzaju „Gorącej setki radia Eska”, „Brawo Hits” (dowolna edycja) itd. Jest ich mnóstwo, będzie więc z czego wybierać, a większość na pewno da się znaleźć w formie playlisty na Youtubie. Zaletą szukania wymienionych składanek na komputerze jest to, że będą im wówczas towarzyszyć (w tak zwanych „powiązanych”) linki do innych playlist o podobnym stylu, z których również możemy skorzystać, eliminując wówczas problem doboru muzyki, aczkolwiek należy liczyć się z ryzykiem, że odpowiedniość stylowa i gatunkowa w naszym rozumieniu i rozumieniu konkretnego użytkownika portalu mogą od siebie znacznie odbiegać.

Dobrym pomysłem będzie też przygotowanie jak największej liczby ulubionych piosenek najważniejszego gościa wieczoru. Najlepiej puszczać je wtedy z jakąś ustaloną regularnością, na przykład co godzinę trzy. Być może tę najbardziej ukochaną piosenkę warto trzymać na specjalną okazję – chociażby po to, by pomogła przetrwać etap wymierzania osiemnastu razów paskiem!

Jakie utwory wybraliście na swoją osiemnastkę? Który kawałek sprawdził się najlepiej? Dajcie znać w komentarzach!

Artur Jabłoński

Artur Jabłoński – dziennikarz, copywriter, krytyk literacki. Współpracuje z portalami Onet.pl i kulturalnytorun.pl oraz kilkoma pismami, między innymi pisze recenzje dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowych Książek”. Absolwent filologii polskiej.

 


Nasz specjalista pisze o sobie:

Zasadniczo mam dwie pasje: literaturę i muzykę. W obu nie uznaję żadnych ograniczeń, ciągle poszukuję czegoś nowego, nie odrzucam niczego jedynie na zasadzie przynależności gatunkowej.  Sam koncertuję, gram na gitarze i śpiewam, przede wszystkim utwory wpisujące się w obręb poezji śpiewanej, aczkolwiek jako słuchacz równie często sięgam po melodie daleko odbiegające od tego nurtu, np. downtempo czy trip-hop. Kiedy tylko mogę, czytam, a swoim zdaniem o tym, co przeczytam, dzielę się w recenzjach literackich publikowanych w różnych ogólnopolskich pismach i portalach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Na czym polega metoda SITA?

Metoda SiTA powstała w Niemczech. Głównym celem metody SiTA jest połączenie nauki języka z relaksem. Twórcy metody stworzyli urządzenie wyglądem przypominające okulary przeciwsłoneczne. Jest to urządzenie, które posiada czujnik oddechu i jest w stanie wyprowadzić nas w stan alfa (jest to stan umysłu i ciała, który osiągamy podczas zasypiania lub zaraz po przebudzeniu).

Dlaczego on nie się oświadczyć?

Spotykacie się, zakochujecie się w sobie, wreszcie wspólnie mieszkacie. Ty marzysz o pięknym pierścionku, białej sukni i hucznym weselu, a tymczasem on wcale się nie spieszy do małżeństwa. Nie w głowie mu obrączka i przyrzeczenia na ślubnym kobiercu. Dlaczego on nie chce się żenić? No cóż, powodów może być wiele.

Zobacz też

Młodzieżowa fryzura z kokardą – Videoporada

Dziś proponujemy coś specjalnego - misterne fryzurę z warkocza zaplatanego zakończonego upięciem z kokardą. Takie młodzieńcze uczesanie z pewnością zdobędzie uznanie

Paczki do Anglii – tania wysyłka kurierem

Anglia jest popularnym kierunkiem wysyłek paczek zagranicznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze...

Jaka karma dla psiego alergika?

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a...

Może Cię zainteresuje: