Na przyjęciu komunijnym możemy połączyć obiad z podwieczorkiem. Przeciąganie spotkania nie ma sensu, tym bardziej, że zazwyczaj odbywa się ono w niedzielę, a większość z nas idzie następnego dnia do pracy. Po pierwsze przygotowujemy zimne przystawki. Na stole powinny czekać na gości sałatki, wędliny i śledzie. Możemy także wystawić misy z owocami, każdy chętnie zje winogrono albo banana. Na obiad podajemy zupę. Zazwyczaj jest to rosół, bo prawie wszyscy go zjedzą. Ale możemy także zastanowić się nad zupełnie czymś nowym i podać zupę mało znaną. Jest to jednak ryzykowane. Drugim daniem będzie mięso albo ryba. Możemy podać i to, i to, do wyboru. Podajemy więc kotlety z piersi kurczaka albo tradycyjnego schabowego. Jeśli jesteśmy w stanie warto przygotować ziemniaki w różnych postaciach. Może być na przykład puree albo pieczone połówki ziemniaków. Nie zapomnijmy o surówkach. Najlepiej, by na stole pojawiło się ich kilka.

Oddzielnym tematem są danią dla dzieci. Jak wiadomo to bardzo wymagający konsument. Dla dzieci zamiast tradycyjnych ziemniaków możemy przygotować frytki i delikatne drobiowe kotleciki. Deserem może być tort, ale oprócz tego przygotowujemy także różne ciastka i na przykład lody.

Jeśli planujemy dłuższe przyjęcie, warto pomyśleć o jeszcze jednym gorącym daniu. Jedną z propozycji jest mięsny gulasz podany z kopytkami albo kluskami śląskimi. Możemy go podać również z kaszą gryczaną. Na stole przez cały czas powinny stać zimne przystawki. Oprócz już wspomnianych, może to być ryba po grecku, szparagi zawinięte w szynce, deska serów albo ruloniki z łososia i twarożku. Dostawiamy również żurawine, chrzan, ogórki konserwowe, grzybki czy paprykę. W koszyku powinny znaleźć się różne rodzaje pieczywa. Dzieci na pewno chętnie sięgną po bułeczki.

Uwaga!

Przyjęcie komunijne może mieć też luźniejszą oprawę. Po obiedzie możemy na przykład przenieść się do ogrodu i zrobić tam grilla. Rozwiążemy w ten sposób problem kolejnych ciepłych dań. Na grilla możemy przygotować szaszłyki, kiełbaski i skrzydełka kurczaka. Nie zapomnijmy o dużej ilości soków, wody gazowanej i niegazowanej, mrożonej herbaty. Do ciast podajemy kawę albo herbatę.

Co powiecie o powyższych propozycjach? Macie inne pomysły komunijne menu? Podzielcie się nimi.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dodać śnieg do GTA SA?
Następny artykułSzkolenie z technik sprzedażowy – na czym polega?

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here