Pomimo że body sushi jest sposobem jedzenia tradycyjnych potraw kuchni japońskiej, do których należy sushi oraz sashimi, w samej Japonii nie jest on rozpowszechniony. Wynika to z faktu kojarzenia tej formy podawania sushi bardziej z prostytucją niż z ekskluzywną i wysublimowaną formą spożywania tego dania. Japońscy eksperci uważają także, że taka forma podawania sushi niszczy jego prawdziwy smak, ponieważ ciało kobiety podgrzewa danie. Body sushi szybko zyskało popularność w Stanów Zjednoczonych, z których trafiło do wielu krajów europejskich, także do większych miast w Polsce.

Rozebrana modelka leży na stole, na niej układa się potrawy. Spożywanie sushi z jej nagiego ciała może mieć miejsce w organizacji świadczącej takie usługi lub bezpośrednio w domu zamawiającego. Formą szczególnie atrakcyjną i często zamawianą na wieczory kawalerskie jest body sushi w limuzynie lub na jachcie. Cena takiej rozrywki waha się zazwyczaj pomiędzy 2 a 3 tys. zł. W celu większego urozmaicenia wieczoru można zamówić podwójne sushi serwowane na dwóch ciałach modelek. Taka przyjemność to koszt ok. 5 tys. zł.

Modelki nierzadko posiadają dodatkowe gadżety jak anielskie skrzydła, skórzane przepaski na oczy, kolorowe pióra. Często, co także cieszy się powodzeniem podczas wieczorów kawalerskich, body sushi poprzedza striptiz wykonany przez modelkę. Panie ponadto są przywiązywane do stołu co rozgrzewa atmosferę, dodając nieco pikanterii.

Zdarza się, że rytuał spożywania przeradza się w artystyczny pokaz. Oprócz modelki-stołu pojawiają się dodatkowe panie wystylizowane na gejsze.

Bywają tacy, którzy uważają ceremonię body sushi za uprzedmiotowienie kobiety i jej ciała, inny odnajdują w niej niemalże artystyczny pierwiastek. Ważne jest zdanie sobie sprawy z faktu, że nie chodzi w tym wypadku pierwszorzędnie o możliwość patrzenia na kobiece wdzięki, ale o ich wpływ na jedzenie i aurę spożywania potrawy, której smak jest najistotniejszy.

Aby zorganizować koledze wieczór kawalerski z takimi nieziemskimi, a raczej azjatyckimi atrakcjami wystarczy poszukać w Internecie odpowiedniej oferty. Najpopularniejszy jest body sushi w limuzynie, którego koszt wynosi średnio ok. 160 zł od osoby.

Co myślicie o body sushi? Czy to dobry pomysł na wieczór kawalerski? Wypowiedzcie się!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzyjęcie edukacyjne dla dzieci
Następny artykułStanding party czyli przyjęcie na stojąco

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here