Najlepszą receptą na pierwszą rocznice ślubu jest spędzenie jej wyłącznie dla własnej przyjemności. Możemy obdarować się prezentami, zorganizować szalony wyjazd, o którym zawsze marzyliśmy albo pójść na romantyczną kolację. Możemy także zorganizować imprezę dla znajomych. Na taką imprezę zapraszamy na przykład tych samych znajomych, którzy byli na naszym weselu. Zapewne w tym czasie wśród przyjaciół przybyło jeszcze kilka małżeństw, możemy więc świętować razem. Nie musimy siedzieć w domu za stołem, najlepiej umówić się na wyjście do klubu i tańczyć do białego rana. W pierwszą rocznicę ślubu możemy wyruszyć w podróż życia lub odłożony na później miesiąc miodowy. To dobry pomysł na uczczenie rocznicy i spełnienie marzeń. Możemy także umówić się na wspólny wyjazd z przyjaciółmi. Kilka dni w górach lub nad morzem przyda się wszystkim.

Pierwszą rocznicę możemy spędzić tylko we dwójkę. W codziennym zabieganiu brakuje czasu dla siebie, tym bardziej więc zorganizujmy sobie romantyczny wieczór albo nawet weekend. Spacery, kino, teatr, film w domu. Róbmy wszystko co sprawia przyjemność nam obojgu. Nie zapomnijmy także o drobnych podarunkach dla siebie. Mogą to być kubki ze zdjęciami, album podsumowujący pierwszy rok małżeństwa, perfumy albo seksowna bielizna. Możemy także umówić się, że nie robimy sobie prezentów, bo odkładamy pieniądze na jeden większy zakup lub wypad w fajne miejsce.

Znajomi najprawdopodobniej podarują nam jakieś prezenty. Ułatwimy im zadania, jeśli umówimy się z nimi na jeden wspólny prezent. Jako małżeństwo na dorobku mamy wciąż braki w wyposażeniu mieszkania. Możemy powiedzieć wprost, co jest nam potrzebne. To dobre rozwiązanie dla obu stron. Jeśli nie mamy konkretnego pomysłu, niech zadecydują goście. W sytuacji kiedy to my jesteśmy gośćmi zaproszonymi na pierwszą rocznicę ślubu, możemy np. dać w prezencie zestaw kieliszków, ładne filiżanki, wazony, świecznik, dobrą książkę, film, zestaw ręczników, a nawet patelnię. Młode małżeństwo na pewno ucieszy się z domowych drobiazgów.

Która opcja najbardziej się Wam podoba? A może macie inne propozycje/ pomysły? Podzielcie się nimi!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPascha – przepis
Następny artykułJaki prezent dla żony na rocznicę ślubu?

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here