Nie musisz opuszczać weselne sali z zapakowanym ciastem czy butelką wódki. Choć takie upominki są najczęstsze i z pewnością nie odchodzą jeszcze do lamusa, towarzyszy im cała gama prezentów dla gości weselnych. Wszystko zależy od pomysłowości i szczodrości nowożeńców.

Wśród najczęściej pojawiający się propozycji można zleźć przeźroczyste woreczki z organzy wypełnione cukierkami lub lukrowanymi kostkami czekolady. Całość przewiązana jest białą lub czarną wstążką, ewentualnie imitacją muszki lub welonu, do którego przyczepiony jest bilecik z podziękowaniami za przybycie. Do plastikowych pojemniczków w kształcie serca lub miniaturowego wiaderka z wygrawerowanymi połączonymi sercami można wrzucić kilka migdałów. Taki symboliczny poczęstunek także jest miłą weselną pamiątką.

Innym słodkim upominkiem są czekoladki owinięte w specjalnie zaprojektowane na tę okoliczność sreberko zawierające imiona nowożeńców wraz z datą ich ślubu. Zamiast czekoladek, możesz wręczyć gościom podobnie przystrojone lizaki. Ładnym weselnym gadżetem będą także miętówki w metalowym, okrągłym pojemniczku z podobizną pary młodej.

Pozostając przy słodkościach, bardzo ładnym upominkiem jest słoiczek miodu z wersji mini z odpowiednią weselną etykietą i dodatkowa dekoracją. Z pewnością goście także zapamiętają Twoje wesele, jeśli obdarujesz ich elegancko zapakowaną monetą (specjalnie wybita z okazji Twojego ślubu).

Młode pary decydują się również na podziękowanie gościom, wręczając im niewielką figurkę aniołka lub pięknie zdobioną świeczkę w kształcie róży czy sukni ślubnej.

Rodzicom i świadkom możesz podarować statuetkę Oscara – za rolę najlepszej mamy, za rolę najlepszego świadka itd. W przypadku, gdy Twoje wesele nie jest zbyt liczne, możesz wynająć karykaturzystę, który wykona karykaturę na życzenie każdego zainteresowanego gościa.

Bileciki z nazwiskami gości, decydujące o miejscu przy stole, nie muszą ograniczać się do ozdobnej karteczki. Możesz wybrać figurki w kształcie pary młodej trzymającej „nazwisko” gościa.

A jaki prezent dla gości weselnych Wy byście wybrali? Wypowiedzcie się w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRozwód czy separacja, co lepsze?
Następny artykułDodatki obowiązkowe do wynagrodzenia za pracę

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here