Prezent na komunię, jaki ofiarowujemy dziecku, które po raz pierwszy przystępuje do sakramentu eucharystii w dużej mierze zależy od naszej „funkcji”. Jeśli jesteśmy członkiem rodziny zaproszonym na uroczystość, wówczas powinniśmy kupić prezent związany z uroczystością. Jego wartość zazwyczaj zależy od koligacji rodzinnych.

Zwyczajowo przyjęło się, że najważniejszy prezent ofiarowują chrzestni. Do niedawna najczęściej kupowano na tę okazję złoty łańcuszek z medalikiem dla dziewczynek, zaś dla chłopców z krzyżykiem. Częstym prezentem są także złote pierścionki, kolczyki, a nawet bransoletki. Dla chłopców często kupowane są także zegarki.

Nieśmiertelnym prezentem są rowery. Z tą różnicą, że nie kupujemy „składaków” lecz rowery górskie czy bmx. Wraz ze zmianą naszej zamożności zmienia się także „kaliber” kupowanych prezentów, czego najlepszym dowodem jest wzrost sprzedaży kładów i skuterów w okresie komunijnym. Co ciekawe, niestety darczyńcy bardzo często zapominają dołączyć do prezentu kask i ochraniacze, których cena jest zaledwie ułamkiem wartości kupowanego prezentu.

Częstym prezentem są także laptopy i konsole do gry, które należą do grupy prezentów drogich. Jeśli jednak chcemy podarować praktyczną rzecz, może warto kupić instrument, wykupić roczny kurs językowy czy nauki tańca. Każda okazja jest dobra, aby pomóc dziecku rozwijać talenty i zainspirować do poszukiwania własnych pasji.

Kupując prezent, warto również pomyśleć o tym, aby dopasować go do charakteru uroczystości. Właśnie dlatego warto kupować dewocjonalia. Piękne oprawione Pismo Święte, wartościowy różaniec, wspaniale wydany modlitewnik czy srebrne obrazki, które dziecko zawiesi na ścianie lub postawi na półce, są pięknym i niezapomnianym prezentem.

Jakie są Wasze pomysły na prezent z okazji komunii? Czekam na Wasze komentarze.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSavoir-vivre przy stole
Następny artykułJak zainstalować All Playera?

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here