1 opakowanie galaretki o smaku truskawkowym, 1/4 mango, 7 truskawek, lody o smaku waniliowym, bita śmietana (gotowa – w sprayu), 3 bezy, sos czekoladowy, posiekane orzechy (włoskie, laskowe, itp.)

 • Krok pierwszy

  Przygotowujemy galaretkę, według instrukcji na opakowaniu. Następnie schładzamy.

 • Krok drugi

  Kroimy truskawki (na ćwiartki) i mango (w kosteczkę).

 • Krok trzeci

  Do szklanki wkładamy kilka kawałków truskawek i mango, trochę galaretki i bezów (które wcześniej kruszymy).

 • Krok czwarty

  Na tak ułożoną warstwę nakładamy lody i kolejną porcję powyższych składników.

 • Krok piąty

  Po ułożeniu kilku warstw ozdabiamy nasz deser bitą śmietaną, posypujemy siekanymi orzeszkami i polewamy sosem czekoladowym.

 • Znacie inny przepis na ten deser? Podzielcie się nim w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRyba w cieście – przepis
Następny artykułKaraibski kurczak kokosowy – przepis

 

 

 

 

Irena Grummich - od listopada 2007 roku, wraz z mężem - Andrzejem, prowadzi blog kulinarny Kuchnia Ireny i Andrzeja. Państwo Grummich publikują również w wydawnictewach związanych z kuchnią i gotowaniem, prowadzą międzyblogowy konkurs "Gotuj po polsku!", którego patronatem jest producent Oleju Kujawiskiego. Są specjalistami działu Kulinaria serwisu SPEC.PL, który wzbogacają nie tylko w swoje przepisy, ale również w autorskie zdjęcia.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Nasze dwie największe pasje to gotowanie i podróże. Łączymy je na co dzień w kuchni, przygotowując potrawy z różnych stron świata, a te prawdziwe podróże dalekie i bliskie dostarczają nam kulinarnych inspiracji.

Od dawna pasjonuje nas gotowanie, a największe doświadczenie zdobyliśmy, prowadząc blog kulinarny, który nazwaliśmy Kuchnia Ireny i Andrzeja.

Zaczęliśmy od dzielenia się naszymi ulubionymi, sprawdzonymi wcześniej przepisami , a z czasem zaczęliśmy sięgać po przepisy zamieszczane na portalach kulinarnych oraz te pochodzące z innych zaprzyjaźnionych blogów.

Właśnie ta dostępność do źródeł, jaką daje internet oraz ciekawość świata, sprawiły, że zaczęliśmy sięgać po oryginalne przepisy pochodzące z kuchni innych krajów.

To zaowocowało tym, że w 2009 roku podróżowaliśmy wirtualnie "Z Widelcem po Europie".

W tymże czasie odwiedziliśmy 45 europejskich państw, w których przygotowaliśmy 425 bardziej lub mniej charakterystycznych potraw dla kuchni danego narodu.

Rok 2010 to podróż „Z Widelcem przez kuchnie obu Ameryk” w czasie której odwiedzimy prawie 40 państw wchodzących w skład Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej.

Nie zapominamy oczywiście o korzeniach czyli naszej rodzimej kuchni. W 2008 i 2009 organizowaliśmy międzyblogowe zabawy kulinarne pod hasłem „Gotujemy po polsku!”, którym patronował producent Oleju Kujawskiego. Na jesień planujemy kolejną, trzecią już edycję.


Zobacz stronę Kuchni Ireny i Andrzeja u nas:

- O autorze - Kuchnia Ireny i Andrzeja

Zobacz blog internetowy autorki porad:

- Kuchnia Ireny i Andrzeja - Blog kulinarny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here