Ciasta i desery Deser truskawkowy - przepis

Deser truskawkowy – przepis

-

1 opakowanie galaretki o smaku truskawkowym, 1/4 mango, 7 truskawek, lody o smaku waniliowym, bita śmietana (gotowa – w sprayu), 3 bezy, sos czekoladowy, posiekane orzechy (włoskie, laskowe, itp.)

 • Krok pierwszy

  Przygotowujemy galaretkę, według instrukcji na opakowaniu. Następnie schładzamy.

 • Krok drugi

  Kroimy truskawki (na ćwiartki) i mango (w kosteczkę).

 • Krok trzeci

  Do szklanki wkładamy kilka kawałków truskawek i mango, trochę galaretki i bezów (które wcześniej kruszymy).

 • Krok czwarty

  Na tak ułożoną warstwę nakładamy lody i kolejną porcję powyższych składników.

 • Krok piąty

  Po ułożeniu kilku warstw ozdabiamy nasz deser bitą śmietaną, posypujemy siekanymi orzeszkami i polewamy sosem czekoladowym.

 • Znacie inny przepis na ten deser? Podzielcie się nim w komentarzu.

Irena Grummich

 

 

 

 

Irena Grummich - od listopada 2007 roku, wraz z mężem - Andrzejem, prowadzi blog kulinarny Kuchnia Ireny i Andrzeja. Państwo Grummich publikują również w wydawnictewach związanych z kuchnią i gotowaniem, prowadzą międzyblogowy konkurs "Gotuj po polsku!", którego patronatem jest producent Oleju Kujawiskiego. Są specjalistami działu Kulinaria serwisu SPEC.PL, który wzbogacają nie tylko w swoje przepisy, ale również w autorskie zdjęcia.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Nasze dwie największe pasje to gotowanie i podróże. Łączymy je na co dzień w kuchni, przygotowując potrawy z różnych stron świata, a te prawdziwe podróże dalekie i bliskie dostarczają nam kulinarnych inspiracji.

Od dawna pasjonuje nas gotowanie, a największe doświadczenie zdobyliśmy, prowadząc blog kulinarny, który nazwaliśmy Kuchnia Ireny i Andrzeja.

Zaczęliśmy od dzielenia się naszymi ulubionymi, sprawdzonymi wcześniej przepisami , a z czasem zaczęliśmy sięgać po przepisy zamieszczane na portalach kulinarnych oraz te pochodzące z innych zaprzyjaźnionych blogów.

Właśnie ta dostępność do źródeł, jaką daje internet oraz ciekawość świata, sprawiły, że zaczęliśmy sięgać po oryginalne przepisy pochodzące z kuchni innych krajów.

To zaowocowało tym, że w 2009 roku podróżowaliśmy wirtualnie "Z Widelcem po Europie".

W tymże czasie odwiedziliśmy 45 europejskich państw, w których przygotowaliśmy 425 bardziej lub mniej charakterystycznych potraw dla kuchni danego narodu.

Rok 2010 to podróż „Z Widelcem przez kuchnie obu Ameryk” w czasie której odwiedzimy prawie 40 państw wchodzących w skład Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej.

Nie zapominamy oczywiście o korzeniach czyli naszej rodzimej kuchni. W 2008 i 2009 organizowaliśmy międzyblogowe zabawy kulinarne pod hasłem „Gotujemy po polsku!”, którym patronował producent Oleju Kujawskiego. Na jesień planujemy kolejną, trzecią już edycję.


Zobacz stronę Kuchni Ireny i Andrzeja u nas:

- O autorze - Kuchnia Ireny i Andrzeja

Zobacz blog internetowy autorki porad:

- Kuchnia Ireny i Andrzeja - Blog kulinarny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zapomnieć o byłym chłopaku, którego nadal kocham?

Jeżeli musiałaś się rozstać z mężczyzną, którego kochasz, z pewnością burzy się w Tobie mnóstwo różnych emocji. Z jednej strony żal za utraconą miłością, a z drugiej złość, że nie udało Ci się go zatrzymać. Zadajesz sobie pytanie, jak zapomnieć o byłym?

Depersonalizacja – co to jest, objawy, leczenie

Wstajesz rano i tak naprawdę nie do końca wiesz, kim tak naprawdę jesteś. Twój głos, twarz, sylwetka wydają się jakoś obce i niezupełnie, o ile w ogóle, Twoje. Przez myśli przewijają się wciąż dręczące pytania: "kim jestem?”, „kto to jest ten "ja"? Może Cię dziwić czemu w ogóle jesteś człowiekiem albo osobą, którą niby jesteś, a jednak jakby nie jesteś. Analizujesz to ciągle próbując odkryć tę tajemnicę, czasem może już niemal wiesz kim czy czym jesteś, ale potem znów tracisz tę pewność. Z niedowierzaniem możesz przyglądać się sobie w lustrze czy w witrynach sklepów, nie mogąc się nadziwić, że Ty to Ty. A może Ty to ktoś inny, a może jesteś składową kilku istot? Wszystko to wydaje się takie dziwaczne i nierealne, a może to wszystko jest tylko złudzeniem lub snem?

Zobacz też

Metody rekrutacji

Pracodawcy, którzy planują zatrudnienie nowych pracowników mają do wyboru: skorzystać ze specjalistów w dziedzinie HR lub samodzielnie przeprowadzić proces rekrutacji. Wybierając tę drugą opcję ważne jest aby zapoznać się z dostępnymi metodami rekrutacji i wybrać najodpowiedniejszą.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: